Ֆրանսիայում հայկական ռադիոկայանների օգնությամբ Սիրիայի հայերի օգնության համար հանգանակություն կկազմակերպվի. News.am
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/06/214146.jpg)
Հայկական հարցի ֆրանսիական բյուրոն հունիսի 28-ին կազմակերպում է ռադիոմարաթոն՝ միջոցներ հավաքելու համար որպես օգնություն սիրիահայերին: Ծրագիրը, որն արդեն երրորդ անգամ է իրականացվում, հեռարձակվելու է Ֆրանսիայի երեք հայկական ռադիոկայաններով՝ «AYP FM», «Radio Arménie» եւ «Radio A»: Այդ մասին գրում է «Nouvelles d’Arménie» ամսագիրը:
«Այն ժամանակ, երբ Սիրիայի հայկական համայնքը ծայրահեղ իրավիճակում է, մենք պետք է օգնության ձեռք մեկնենք, աջակցենք ու մեր միասնականության մասին հայտնենք»,- նշել են ռադիոմարաթոնի կազմակերպիչները՝ ընդգծելով, որ նմանատիպ հանգանակություն կազմակերպվել է 2013թ.-ի սեպտեմբերին, որին մեծ թվով մարդիկ են մասնակցել:

Fundraiser to be held in France for Syrian Armenians.News.am
On June 28, the French Bureau of the Armenian Cause will hold a radiothon to raise funds to help Syrian Armenians.
The program will be broadcast on the three Armenian radio stations (AYP FM, Radio Arménie, and Radio A) in France, reported the French-Armenian Nouvelles d’Arménie magazine.
“When the Armenian community in Syria is in a dire situation, we need to lend a helping hand, support, and show our unity,” the radiothon organizers noted.
They also stressed that a similar fundraiser was held in September 2013, too, and a large number of people had participated in this event.