Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Նախագահ Պուտինին և Ռուսաստանի բոլոր քաղաքացիներին տոնի առթիվ: ՌԴ Նախագահին Հայաստանի Նախագահը մաղթել է քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ՝ նրա պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ բոլոր ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարեկեցություն:
Հանրապետության Նախագահն ընդգծել է, որ հայ և ռուս ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության վրա հիմնված հայ-ռուսական հարաբերություններն այսօր վստահորեն զարգանում են դաշնակցային փոխգործակցության ոգով: Նախագահի խոսքով, քաղաքական արգասաբեր երկխոսությունը և միջպետական գործընկերության ռազմավարական բնույթը թույլ են տալիս համատեղ ջանքերով հասնել նշանակալի արդյունքների բոլոր ուղղություններով:
Սերժ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հիմնվելով ռազմավարական հարաբերությունների ամուր կապերի վրա՝ Հայաստանը և Ռուսաստանը հետևողականորեն կխորացնեն առևտրատնտեսական, ռազմատեխնիկական և հումանիտար համագործակցությունը՝ կառուցելով բազմապլան ինտեգրացիոն փոխգործակցություն՝ ի շահ երկու պետությունների քաղաքացիների բարօրության մեծացման: Դա, անկասկած, համապատասխանում է տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ապահովման հունով ընթացող մեր երկրների արմատական շահերին:

Президент Серж Саргсян по случаю Дня России направил поздравительное послание Президенту РФ Владимиру Путину
Президент Серж Саргсян сегодня по случаю государственного праздника Российской Федерации – Дня России направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Серж Саргсян поздравил Президента Путина и всех граждан России с праздником. Президенту РФ Президент Армении пожелал крепкого здоровья и дальнейших успехов в его ответственной государственной деятельности, а всем россиянам – мира, добра и благополучия.
Президент Республики подчеркнул, что армяно-российские отношения, основанные на многовековой дружбе армянского и русского народов, сегодня уверенно развиваются в духе союзнического взаимодействия. По словам Президента, плодотворный политический диалог и стратегический характер межгосударственного партнерства позволяют совместными усилиями достигать значимых результатов по всем направлениям.
Серж Саргсян выразил уверенность, что опираясь на прочные узы стратегических отношений, Армения и Россия будут последовательно углублять торгово-экономическое, военно-техническое и гуманитарное сотрудничество, выстраивая многоплановое интеграционное взаимодействие в интересах роста благосостояния граждан двух государств. Это, несомненно, отвечает коренным интересам наших стран в русле обеспечения региональной стабильности и безопасности.