Հունիսմեկյան միջոցառումներ՝ Երևանի վարչական բոլոր շրջաններում
Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա՝ հունիսի 1-ի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ մանուկների համար տոնական հագեցած միջոցառումներ են կազմակերպվել մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում: Տոնական մթնոլորտը միավորել ու համախմբել է հազարավոր մանուկների:
Երեխաների ուրախ ժամանցն ապահովելու նպատակով զբոսայգիներում անցկացված միջոցառումների ժամանակ տեղի են ունեցել համերգային ծրագրեր՝ հայտնի ու սիրված հեքիաթների ու մուլտհերոսների կերպարների մասնակցությամբ: Ելույթներով են հանդես եկել վարչական շրջանների մշակույթի տների և երաժշտական դպրոցների սաներն ու երգի-պարի համույթները: Արվեստի դպրոցների աշակերտներն էլ բացօթյա ցուցահանդեսներով են ասպարեզ եկել:
Անցկացվել են նաև մի շարք խաղ-մրցույթներ, այդ թվում՝ մարզական. հաղթողները պարգևատրվել են խրախուսական նվերներով:
Հունիսմեկյան հետաքրքիր միջոցառումներ են անցկացվել նաև բակային տարածքներում, որտեղ, որպես անակնկալ նվեր, երեխաները նաև քաղցրեղեն ու պաղպաղակ են ստացել: Օրվա հետ կապված տոնական միջոցառումներ ու մանկական շոու ծրագրեր են կազմակերպվել նաև բոլոր մանկապարտեզներում:
Երեխաների ծնողներն իրենց շնորհակալությունն են հայտնել կազմակերպված միջոցառումների համար և ընդգծել, որ օրն իսկապես տոն է դարձել փոքրիկների համար: Նաև նկատել են, որ մայրաքաղաքի կենտրոնից բացի վարչական շրջաններում օրը նշելը արդեն ավանդական է դարձել, ինչը շատ կարևոր են գնահատել:

Первоиюньские мероприятия во всех административных районах Еревана
В связи с Международным днем зашиты детей 1 июня по инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна для детворы были организованы содержательные праздничные мероприятия во всех административных районах Еревана. Праздничная атмосфера объединила и сплотила тысячи детей.
С целью обеспечить веселый досуг детей были осуществлены концертные программы с участием героев любимых сказок и мультфильмов. В них приняли участие воспитанники и ансамбли песни и танца домов культуры и музыкальных школ административных районов. Учащиеся школ искусств организовали выставки.
Были проведены также ряд игр и конкурсов, в том числе – спортивных, победители были награждены поощрительными  призами.
�?нтересные мероприятия в связи с 1 июня были проведены также во дворах, где, в качестве сюрприза, дети получили сладости и мороженое. Праздничные мероприятия и детские шоу-программы были организованы также во всех детсадах.
Родители детей выразили свою благодарность, подчеркнув, что день стал подлинным праздником для детей, а также заметили, что празднование Международного дня защиты детей, помимо центра столицы, стало традицией также  в  административных районах Еревана.