Հայկական անկյուն՝ Սևծովյան երկրների համալսարանում
Սևծովյան երկրների միջազգային համալսարանում սովորում են աշխարհի տարբեր ժողովուրդների երիտասարդներ: Գիտական, մշակութային և զվարճալի ծրագրերով հագեցած տեղի ուսանողության հերթական միջոցառումներից մեկը«Հարստացրու քո կյանքը տարբեր մշակույթներով» խորագրով փառատոնի կազմակերպումն էր, որը նվիրված էր տարբեր ազգերի մշակույթի ցուցադրությանը: Համալսարանի 10 երկրների ուսանողների շրջանում կան նաև հայազգի երիտասարդներ, ովքեր ստանձնեցին վերոնշյալ փառատոնին ներկայացնել հայ մշակույթը:
Մայիսի 23-ին տեղի ունեցած փառատոնին հայկական մշակույթը ներկայացվեց հատուկ ստենդով և ելույթներով: Ստենդի պատրաստման գործին աջակցություն ցուցաբերեց Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն կենտրոնը: Այն որոշակիորեն դարձավ հայ ժողովրդի մշակութային ձեռքբերումների մի փոքր արտացոլում: Երաժշտական և պարային համարների նախապատրաստությունը ստանձնել էր «Վրաստանի հայ համայնք» ոչկառավարական կազմակերպությունը: Հավուր պատշաճի ներկայացվեց հայ ազգային խոնահոցն իր քաղցրավենիքով և տարբեր կերակրատեսակներով:

The Armenian Corner at International Black Sea University
Young people of different nationalities are learning at IBSU currently. Local students involved in entertainment, scientific and cultural programs organized one more event, a festival representing different cultures and countries entitled Enrich Your Life through Different Cultures. Armenians who are among university students from 10 different countries also presented Armenian culture at aforementioned festival.
A special exhibition stand and performances presented Armenian culture at festival on May 23. The Hayartun Center at the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia had helped to design exhibition stand. This exhibition stand reflected some Armenian cultural achievements. The Armenian Community of Georgia, which is a non-governmental organization, was responsible for the music and dance performance. Armenian national cuisine, including sweets and different food, was at display.