Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Հայաստանի առաջին հանրապետության հիմնադրման տոնին նվիրված համերգին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի և բազմաթիվ երևանցիների հետ միասին մայիսի 28-ի երեկոյան ներկա է գտնվել Հանրապետության հրապարակում Սարդարապատի հերոսական ճակատամարտի և Հայաստանի առաջին հանրապետության հիմնադրման 96-ամյակին նվիրված տոնական համերգին: Ազգային հայրենասիրական երգ ու պարով ուղեկցվող համերգային ծրագիրը շարունակվել է մինչև ուշ գիշեր: Մշակույթի նախարարի հետ միասին շրջելով Հանրապետության հրապարակում՝ Տարոն Մարգարյանը զրուցել է երևանցիների հետ ու, օգտվելով առիթից, շնորհավորել նրանց տոնի կապակցությամբ: Տոնական համերգային ծրագիրը եզրափակվել է հրավառությամբ:

Mayor Taron Margaryan attended concert dedicated to the establishment of the First Republic of Armenia
Mayor of Yerevan Taron Margaryan, along with RA Minister of Culture Hasmik Poghosyan and several citizens of Yerevan, attended on May 28 a festive concert dedicated to the heroic Battle of Sardarapat and the 96th anniversary of the establishment of the First Republic of Armenia held at Republic Square. The concert featured performances of patriotic songs and dances and lasted until midnight. Touring Republic Square with the Minister of Culture, Taron Margaryan talked to citizens of Yerevan and, taking the opportunity, congratulated them on the occasion. The concert ended with a fireworks display.