Oպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է Համո Սահյանի 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությունը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, ՀՀ մշակույթի նախարարի ժ/պ Հասմիկ Պողոսյանի և ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Համո Սահյանի 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:
Ալ. Սպենդիարյանի անվան Oպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացած հոբելյանական հանդիսությունով, ըստ էության, տրվում է մեծանուն բանաստեղծի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների մեկնարկը: Բանաստեղծի հոբելյանը հավուր պատշաճի նշելու նպատակով ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով, որը ողջ տարվա ընթացքում նախատեսում է անցկացնել բազմաթիվ միջոցառումներ:

The jubilee event dedicated to the 100th anniversary of Hamo Sahyan was held at the National Academic Theater of Opera and Ballet
The RA President Serzh Sargsyan, Yerevan Mayor Taron Margaryan, the RA Minister of Culture Hasmik Poghosyan and the RA NA Vice President Hermineh Naghdalyan were present at the event dedicated to the 100th jubilee of Hamo Sahyan.
In fact, with this event held at the National Academic Theater of Opera and ballet after Al. Spendiaryan the number of events dedicated to the 100th jubilee of the prominent Armenian poet Hamo Sahyan started. A government commission has been formed to ensure proper organization of the jubilee of the poet, which is to hold various events throughout the year.