Իրանի Իսլամական Յեղափոխութեան յաղթանակի 35-րդ տարեդարձի առթիւ ցուցահանդէս Նոր Ջուղայում
Իրանի Իսլամական Յեղափոխութեան յաղթանակի  35-րդ տարեդարձի  առթիւ, Նոր Ջուղայի  Հայոց Ազգային  կրթահամալիրի  կենտրոնական դահլիճում, ձեռամբ  Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Բաբգէն եպսկ. Չարեանի, տեղի ունեցաւ «Անւանի Նոր Ջուղայեցիներ»  ցուցահանդէսի  բացումը, որտեղ ցուցադրւած էին արւեստի, արհեստի եւ  գիտութեան  բնագաւառներում 47 Նորջուղայեցիների լուսանկարները՝ նրանց կենսագրական տւեալներով: Ցուցահանդէսի նպատակն էր նոր սերունդին ծանօթացնել  անւանի Նորջուղայեցիների կենսագրականին եւ նշեալ ասպարէզներում  Իրանին մատուցած նրաց  բարձր ու անգնահատելի   ծառայութիւնների մասին, նաեւ այն մեծ վաստակին, որոնցից ոմանք թողել են ողջ մարդկութեանը, ինչպէս Իրանում առաջին կին դասախօս եւ «Աստղագիտութեան մայր» կոչմանն արժանացած դոկտ. պրոֆ. Ալենուշ Տէրեանը,  Ուշիմ համակարգեր ասպարէզի անւանի գիտնական «Ռոբոտիկայի գիտութեան  հայր» կոչում ստացած  .դոկտ. պրոֆ Կարօ Լուկասը , Տարւայ մարդ կոչում ունեցող գրող, թարգմանիչ եւ բանասէր Լեւոն Գ.Մինասեանը…
Ցուցահանդէսը առանձին բաժիներով համալրւած էր Կրթահամալիրի աշակերտութեան  մասնակցութեամբ  լուսանկարների մրցոյթ- ցուցահանդէսով եւ Քանանեան աղջ. դպրոցի շրջանաւարտ, «Խարազմի»  փառատօնի մրցանակակիր    Ռոժին  Ներսէսեանի կտաւներով, որոնք   որպէս նոր ոճի նկարչութիւն ճանաչւել են լաւագոյնը եւ նահանգի մակարդակում զբաղեցրել են առաջին տեղը:
Դպրոցի մի այլ սրահում կազմակերպւել էր նաեւ աւանդական ճաշերի մրցոյթ՝ մասնակցութեամբ աշակերտութեան ծնողների, որոնք ժյուրիի  կազմից ստացած գնահատականներով, ըստ համի, ձեւաւորման եւ մատուցման եղանակի, երեքը պարգեւատրւեցին ոսկեդրամով, իսկ նկարչութեան մրցոյթի  բաժնում, ըստ այցելուների քւէարկութեան, յաղթող ճանաչւեց աշակերտուհի Նազելի  Ղարիբեանը եւ պարգեւատրւեց յուշանւէրով:
Փետրւարի 11-ից սկսած՝ մէկ շաբաթ տեւողութեամբ ցուցահանդէսը աւարտւեց երկուշաբթի՝ փետրւարի17-ին:
Ցուցահանդէսը եւ մրցոյթները   կազմակերպւել էր      Հայոց ազգ.   «Քանանեան» աղջ.դպրոցի տեսչութեան, ուսուցչական կազմի եւ ծնողական ծորհրդի համատեղ  ջանքերով:

Выставка в Новой Джуге, посвященная 35-летию победы �?сламской революции в �?ране
По случаю 35-летию победы �?сламской революции в �?ране в центральном зале Армянского национального образовательного комплекса в Новой Джуге при участии предстоятеля армянской епархии �?сфагана епископа Бабгена Чаряна состоялось открытие выставки «Знаменитые норджугинцы», на которой представлены фотографии и биографические данные 47 норджугинцев, прославившихся в сфере искусства, ремесел и науки.   Цель выставки – ознакомить новое поколение с биографиями известных норджугинцев и их высокими, неоценимыми заслугами перед �?раном в своих сферах, достижениями, которые они оставили всему человечеству – такими, как первая в �?ране женщина-преподаватель, удостоившаяся  звания «Мать астрономии», доктор-профессор Аленуш Терян; известный ученый, удостоившийся звания «Отец роботики», доктор-профессор Каро Лукас; удостоившийся звания «Человек года» писатель, переводчик и филолог  Левон Г.Минасян…
Отдельными разделами выставка была дополнена рисунками учащихся образовательного комплекса, представленными на конкурс-выставку, а также полотнами выпускницы женской школы Кананян, лауреата фестиваля «Харазми» Рожин Нерсисян, которые признаны лучшими работами новом стиле и заняли первое место на уровне провинции.
В другом зале школы был организован конкурс традиционных блюд, в котором участвовали учащиеся и их родители, трое из которых за вкусовые качества, оформление и форму подачи были награждены со стороны жюри золотыми монетами, а в разделе конкурса  по рисованию по итогам голосования посетителей победителем признана ученица Назели Гарибян, которая была награждена памятным подарком.
Начавшаяся 11 февраля и продлившаяся одну неделю, выставка завершилась в понедельник, 17 февраля.
Выставка и конкурсы были организованы совместными усилиями инспекции, педагогического состава  и родительского совета Армянской национальной женской школы «Кананян»