Դեսպան Կիրակոսյանի հանդիպումը Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի տնօրենի հետ
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից, Ավստրիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Արման Կիրակոսյանը հանդիպում է ունեցել Վիեննայի հարևանությամբ տեղակայված Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի տնօրեն և գործադիր քարտուղար Մարտին Կրոյտների հետ:
Ողջունելով Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի հիմնարար համաձայնագրին Հայաստանի միանալու քայլը՝ Մարտին Կրոյտները դեսպան Կիրակոսյանին ներկայացրել է վերջին տարիներին կազմակերպության գործունեության հիմնական հանգրվանները, կազմակերպած սեմինարների և նստաշրջանի արդյունքները:
Տեղեկանք. 2013թ. դեկտեմբերին Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիան ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի որոշմամբ կազմակերպությանը անդամակցության կարգավիճակ է ստացել: Հունիսին նախատեսվում է համագործակցության համաձայնագիր ստորագրել Փարիզում տեղակայված Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD) հետ: Ակադեմիայի հետ աշխատանքների համակարգմամբ զբաղվում են անդամ երկրների տարբեր գերատեսչություններ, գլխավորապես Արդարադատության նախարարությունը, գլխավոր դատախազությունը, ոստիկանությունը: Ակադեմիային Հայաստանի անդամակցությունը ուժի մեջ կմտնի 2014թ. մարտի 15-ից:

Встреча посла Киракосяна с директором Международной антикоррупционной академии
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы М�?Д РА, посол Республики Армения в Австрии Арман Киракосян встретился с директором и исполнительным секретарем размещенной неподалеку от  Вены Международной антикоррупционной академии Мартином Кройтнером.
Приветствуя присоединение Армении к основополагающему соглашению Международной антикоррупционной академии, Мартин Кройтнер представил послу Киракосяну основные направления деятельности организации за последние годы, итоги семинаров и сессий.
Справка. Международная антикоррупционная академия решением Генеральной Ассамблеи ООН в декабре 2013 года получила статус члена организации. В июне намечается подписание соглашения о сотрудничестве с дислоцированной в Париже Организацией экономического сотрудничества и развития (OECD). Вопросами координации работы с Академией занимаются различные ведомства государств-членов, Генеральная прокуратура, Полиция.