Մահացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռաֆայել Հակոբյանցը
72 տարեկանում մահացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, օպերային երգիչ Ռաֆայել Հակոբյանցը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հայաստանի երաժշտական ընկերության ղեկավար, Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Դավիթ Ղազարյանը: «Ռաֆայել Հակոբյանցը մահացել է քաղցկեղից փետրվարի 6-ին: Երկար ժամանակ հիվանդ էր, իսկ վերջին մեկ ամիսն անցկացրել է հիվանդանոցում»,-նշեց Ղազարյանը:
ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, օպերային երգիչ Ռաֆայել Հակոբյանցը ծնվել է 1942 թվականին: 2013 թվականին արժանացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործչի կոչման:

Скончался Заслуженный деятель искусств РА Рафаел Акопянц
На 72-м году жизни скончался Заслуженный деятель искусств РА, профессор Ереванской государственной консерватории им. Комитаса, оперный певец Рафаел Акопянц. Об этом «Арменпресс» сообщил руководитель музыкального общества Армении, профессор консерватории им. Комитаса Давид Казарян. «Рафаел Акопянц скончался от рака 6 февраля. Долгое время он болел, а последний месяц провел в больнице», – отметил Казарян.
Заслуженный деятель искусств РА, профессор Ереванской государственной консерватории им. Комитаса, оперный певец Рафаел Акопянц родился в 1942 году. В 2013 году удостоился звания Заслуженного деятеля искусства РА.