Պոլսի «Ժամանակ» օրաթերթին նվիրված նամականիշ
«ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնի շենքում նոյեմբերի 22-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Պոլսի «Ժամանակ» օրաթերթի թեմային:
Նամականիշն ունի 100 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը` 30 000 տպաքանակով: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Փոստային նամականիշի վրա պատկերված են «Ժամանակ» օրաթերթի հիմնադիրները՝ Միսակ և Սարգիս Գոչունյան եղբայրները: Նամականիշի վրա նաև ներկայացված է «Ժամանակ» օրաթերթի հին շենքը և լոգոտիպը:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարարի պաշտոնակարատ Արմեն Արզումանյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, «Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արա Գոչունյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
«Ժամանակ» օրաթերթը Ստամբուլում լույս է տեսնում 1908 թվականի հոկտեմբերի 28-ից և հայ աշխարհի ամենահին օրաթերթն է, որը առանց ընդհատումների շարունակում է տպագրվել:

Одна новая почтовая марка, посвященная теме “Ежедневная газета Константинополя «Жаманак»”
22-ого ноября 2018 года в здании Центра развития новых технологий и обучения ЗАО “Айпост” была погашена и выпущена в обращение почтовая марка, посвященная теме “Ежедневная газета Константинополя «Жаманак»”.
Почтовая марка с номиналом 100 драм отпечатана в типографии “Cartor” во Франции тиражом в 30 000 экземпляров. Дизайн почтовой марки разработан дизайнером ЗАО “Айпост” Давидом Довлатяном.
На почтовой марке изображены основатели ежедневной газеты “Жаманак” братья Мисак и Саркис Кочуняны. На почтовой марке также изображено старое здание газеты “Жаманак” и логотип.
Почтовую марку погасили исполняющий обязанности Заместителя Министра транспорта, связи и информационных технологий Републики Армения Армен Арзуманян, Председатель ЗАО “Айпост” Хуан Пабло Гечиджян, Главный редактор ежедневной газеты “Жаманак”, Президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
Ежедневная газета “Жаманак” выходит в свет с 28-ого октября 1908 года и является самой старой ежедневной газетой армянского мира, которая издается бесперебойно.