Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Ալբերտ Պողոսյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի ներկայացուցիչ, սփյուռքահայ բարերար Ալբերտ Պողոսյանին, ով հանդիսանում է նաև «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ: Այս մասին հաղորդում են կառավառության մամուլի ծառայությունից:
Վարչապետը կարևորել է «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի կողմից հայրենիքում իրականացվող ծրագրերի շարունակականությունն ու վերջինիս հետագա ակտիվ գործունեությունը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում հիմնադրամի կողմից մինչ այժմ տարբեր ուղղություններով իրականացված ծրագրերը:
Ալբերտ Պողոսյանը նշել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններից հետո ակնհայտ է քաղաքացիների ոգևորությունը: Նա հույս է հայտնել, որ ՀՀ կառավարության ջանքերով երկիրը կընթանա վերընթաց զարգացման ճանապարհով:
Այնուհետև Ալբերտ Պողոսյանը վարչապետին է ներկայացրել «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի առաջիկա ծրագրերը, որոնց թվում է ՆՓԱԿ-ում արվեստի կենտրոնի ստեղծման նախագիծը: Անդրադառնալով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին՝ զրուցակիցները նշել են, որ տեղի ունեցող փոփոխությունների շրջանակում պետք է նոր թափ հաղորդել նաև վերջինիս գործունեությանն ու նորանոր ծրագրերի իրականացմանը:

Никол Пашинян принял мецената Альберта Погосяна
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителя фонда “Роберт Погосян и сыновья”, филантропа армянского происхождения Альберта Погосяна, который также является членом попечительского совета Всеармянского фонда “Айастан”.
Премьер-министр отметил важность продолжительности реализуемых фондом “Роберт Погосян и сыновья” программ на Родине и его дальнейшей активной деятельности. По словам Никола Пашиняна, правительство Армении высоко оценивает программы, осуществляемые фондом в разных направлениях.
Альберт Погосян отметил, что после изменений в Армении очевиден энтузиазм граждан. Он выразил надежду, что благодаря усилиям правительства Армении страна будет идти по пути прогрессивного развития.
Затем Альберт Погосян представил премьер-министру предстоящие программы фонда
“Роберт Погосян и сыновья”, в том числе проект создания центра искусств в “ Центре современного экспериментального искусства”. Коснувшись Всеармянского фонда “Айастан”, собеседники отметили, что в рамках происходящих изменений необходимо придать новый импульс его деятельности и реализации новых программ.