Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Ալբերտ Պողոսյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի ներկայացուցիչ, սփյուռքահայ բարերար Ալբերտ Պողոսյանին, ով հանդիսանում է նաև «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ: Այս մասին հաղորդում են կառավառության մամուլի ծառայությունից:
Վարչապետը կարևորել է «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի կողմից հայրենիքում իրականացվող ծրագրերի շարունակականությունն ու վերջինիս հետագա ակտիվ գործունեությունը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում հիմնադրամի կողմից մինչ այժմ տարբեր ուղղություններով իրականացված ծրագրերը:
Ալբերտ Պողոսյանը նշել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններից հետո ակնհայտ է քաղաքացիների ոգևորությունը: Նա հույս է հայտնել, որ ՀՀ կառավարության ջանքերով երկիրը կընթանա վերընթաց զարգացման ճանապարհով:
Այնուհետև Ալբերտ Պողոսյանը վարչապետին է ներկայացրել «Ռոբերտ Պողոսյան և որդիներ» հիմնադրամի առաջիկա ծրագրերը, որոնց թվում է ՆՓԱԿ-ում արվեստի կենտրոնի ստեղծման նախագիծը: Անդրադառնալով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին՝ զրուցակիցները նշել են, որ տեղի ունեցող փոփոխությունների շրջանակում պետք է նոր թափ հաղորդել նաև վերջինիս գործունեությանն ու նորանոր ծրագրերի իրականացմանը:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Robert Poghosyan and Sons Foundation representative, philanthropist of Armenian origin Albert Poghosyan, who is also a member of Hayastan All-Armenian Fund’s Board of Trustees.
Stressing the need for ensuring continuity in the programs implemented by the Robert Poghosyan and Sons Foundation in Armenia, the Premier noted that the Armenian government is highly appreciative of the projects implemented by the Fund in the homeland.
Albert Poghosyan pointed out that the citizens’ enthusiasm is evident after the recent changes in Armenia. He expressed the hope that the Government will manage to put the country on the path of progressive development. Taking the opportunity, Albert Poghosyan presented the Foundation’s upcoming programs, including the establishment of an art center in the NPAK.
Coming to the activities of Hayastan All-Armenian Fund, the interlocutors agreed that they ought to be reinvigorated in the light of the ongoing changes in the country. Nikol Pashinyan and Albert Poghosyan exchanged views on a wide range of issues during the meeting.