Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ Մուրադ Փափազյանը:
«Առաջիկա ուրբաթ օրը Փաշինյանը կլինի Փարիզում»,- ասաց նա:
Սեպտեմբերի 14-ին Փաշինյանը հանդիպում կունենա հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կքննարկվեն Հայաստանի ներքաղաքական իրադրությունը, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքին առնչվող հարցեր:
«Արմենպրես»-ը փորձեց այցի մասին այլ մանրամասներ ճշտել ՀՀ կառավարությունից: Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը հայտնեց, որ վարչապետի աշխատակազմը այցերի մասին տեղեկատվություն տրամադրում է այցերից միայն մեկ-երկու օր առաջ:

Никол Пашинян встретится с представителями армянской общины Франции
Об этом Арменпресс сообщил сопредседатель Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF) Мурад Папазян.
«В следующую пятницу Пашинян будет в Париже », – сказал Папазян.
14 сентября Пашинян встретится с представителями местной армянской общины.В ходе встречи будет обсуждаться внутренняя политическая ситуация в Армении и вопросы, связанные с армянской общиной Франции.
Арменпресс попытался уточнить некоторые подробности этого визита  в правительстве РА. Пресс-секретарь премьера Арман Егоян сообщил,  что они предоставляют такую информацию только за несколько дней до визита.