Վարչապետը Մոսկվայում աշխատանքային ճաշ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Ռուսաստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանությունում աշխատանքային ճաշ է ունեցել տեղի հայ համայնքի, այդ թվում՝ գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել հարկային, մաքսային վարչարարության պարզեցմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, և ընդհանուր առմամբ, բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-ռուսական հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու բիզնես կապերի շարունակական ընդլայնումը:
Վարչապետն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճով, համատեղ նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է այդ ուղղությամբ իրականացնել անհրաժեշտ քայլեր:

Премьер-министр в Москве провел рабочий обед с представителями армянской общины
Находящийся в Российской Федерации с рабочим визитом премьер-министр Никол Пашинян в посольстве Армении провел рабочий обед с представителями армянской общины, в том числе представителями предпринимательской среды.
Премьер-министр представил последним приоритеты правительства в сфере экономики, коснулся упрощения налогового и таможенного администрирования, борьбы с коррупцией и представил шаги по улучшению бизнес-среды, которые правительство планирует предпринять в ближайшем будущем.
Никол Пашинян отметил важность последовательного развития армяно-российских отношений и расширения бизнес-связей между Арменией и Россией.
Премьер-министр подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в росте товарооборота между двумя странами, реализации новых совместных инвестиционных проектов и готова выполнить необходимые шаги в этом направлении.