Արցախի թիմը դարձել է բասկետբոլի Հայաստանի Հանրապետության Ա լիգայի առաջին չեմպիոնը
Երեկ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության «Մարզաձևերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մարզադահլիճում (նախկին՝ «Միկա») կայացել է բասկետբոլի Հայաստանի Հանրապետության Ա լիգայի երկրորդ եզրափակիչ «Արցախ»-«Արթիկ» խաղը:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից, Ա լիգայի առաջին չեմպիոնական տիտղոսին արժանացել է Ստեփանակերտի «Արցախ» թիմը, որը եզրափակիչ երկրորդ խաղում 98:90 հաշվով առավելության է հասել Արթիկ քաղաքի «Արթիկ» թիմի նկատմամբ: «Արցախն» առաջին եզրափակիչ խաղում մրցակցին հաղթել էր 100:74 հաշվով:
Բասկետբոլի ՀՀ Ա լիգայի առաջնության լավագույն եռյակը եզրափակում է Երևանի «Ուրարտուն»:
Երեկ կայացել է նաև բասկետբոլի Հայաստանի Հանրապետության Ա լիգայի հաղթողների և մրցանակակիրների պարգևատրման արարողությունը:

Арцахская команда стала первым чемпионом лиги А по баскетболу Республики Армения
В спортивном зале ГНКО «Республиканский комплексный центр развития видов спорта» Министерства спорта и по вопросам молодежи РА (бывшая  «Мика») вчера состоялась вторая финальная встреча чемпионата лиги А Республики Армения по баскетболу между командами «Арцах» и «Артик».
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из Министерства спорта и по вопросам молодежи РА, первого чемпионского титула лиги А  удостоилась Степанакертская команда «Арцах», которая во второй финальной игре одержала победу над Артикской командой «Артик» со счетом 98:90. В первой финальной игре «Арцах» победил соперника со счетом 100:74.
Лучшую тройку первенства лиги А РА по баскетболу замкнула Ереванская «Урарту».
Вчера состоялась также церемония награждения победителя и призеров первенства лиги А РА по баскетболу.