Հայոց բանակի 26-ամյակին նվիրված միջոցառում Թբիլիսիի Սուրբ Գևորգ առաջնորդանիստ եկեղեցում
Հունվարի 28-ին ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 26-ամյակի կապակցությամբ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության անձնակազմը դեսպան Ռուբեն Սադոյանի գլխավորությամբ Վիրահայոց թեմի հոգևոր դասի և թբիլիսահայ համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ հարգանքի տուրք մատուցեց Սուրբ Գևորգ առաջնորդանիստ եկեղեցու բակում ամփոփված փառապանծ հայազգի զորավարներ՝ գեներալներ Միխայիլ Լորիս-Մելիքովի, Իվան Լազարևի, Բորիս Շելկովնիկովի, Արզաս Տեր-Ղուկասովի հիշատակին, տեղի ունեցավ զինվորական պատիվներով ծաղկեպսակի զետեղման արարողություն, կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ:
Իր խոսքում դեսպան Սադոյանն անդրադարձավ այն կարևորագույն դերին ու նշանակությանը, որ ունեն ՀՀ Զինված ուժերը։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սամվել Ռամազյանը իր հերթին խոսեց Հայոց բանակի կազմավորման, զարգացման ու բանակաշինության հիմքերի մասին, անդրադարձավ ռազմական ոլորտում հայ ժողովրդի հարուստ ավանդույթներին։
Արարողությանը նախորդել էր Սուրբ Գևորգ եկեղեցում տեղի ունեցած կիրակնօրյա պատարագը, որտեղ ներկաները մոմեր վառեցին և աղոթք բարձրացրեցին Հայոց բանակի և հայ զինվորների համար։

Мероприятие в кафедральной церкви Св. Геворг Тбилиси, посвященное 26-летию Армянской армии
В связи с 26-летием формирования Вооруженных сил РА 28 января аппарат посольства РА в Грузии во главе с послом Рубеном Садояном при участии духовного сословия армянской епархии Грузии и представителей армянской общины Тбилиси воздали дань уважения памяти  похороненных во дворе кафедральной церкви Св. Геворг прославленных армянских военачальников генералов Михаила Лорис-Меликова, �?вана Лазарева, Бориса Шеоклвникова, Арзаса Тер-Гукасова. Состоялась церемония возложения венка с воинскими почестями, был отслужен поминальный обряд.
В своей речи посол Садоян коснулся важной роли и значения Вооруженных сил РА.
Военный атташе посольства РА в Грузии, полковник Самвел Рамазян, в свою очередь, говорил о формировании Армянской армии, ее развитии и основах военного строительства, коснулся богатых традиций армянского народа в военной сфере.
Церемонии предшествовала воскресная Литургия в церкви Св. Геворг, на которой присутствующие зажгли свечи и молились за Армянскую армию и армянских воинов.