Կարեն Կարապետյանը Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետի հետ քննարկել է Երևան-Էրբիլ կանոնավոր չվերթի բացման հեռանկարները
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2018/01/վարչապետ-3.jpg)
Դավոսում շարունակվող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Նեչիրվան Բարզանիի հետ:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից, քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդման ու զարգացման հնարավորություններն ու հեռանկարները: Վարչապետ Բարզանին ընդգծել է, որ ցանկանում են խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ և խթանել առևտրատնտեսական կապերը:
Կարեն Կարապետյանն իր հերթին կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է փոխշահավետ գործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ գործնական քայլեր իրականացնել:
Վարչապետներն անդրադարձել են փոխգործակցության հնարավորությունենրին՝ քննարկելով տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ էներգետիկայի, զբոսաշրջության, առևտրի բնագավառներում հարաբերությունների խորացման հնարավորությունները:

Карен Карапетян обсудил с премьер-министром �?ракского Курдистана перспективы открытия регулярного рейса Ереван-Эрбил
В рамках продолжающегося в Давосе Всемирного экономического форума состоялась встреча Премьер-министра РА Карена Карапетяна с Премьер-министром �?ракского Курдистана Нечирваном Барзани.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы правительства РА, были обсуждены возможности и перспективы укрепления и развития двусторонних экономических связей. Премьер-министр Барзани подчеркнул, что хочет углубить сотрудничество с Арменией и стимулировать торгово-экономические связи.
Карен Карапетян в свою очередь отметил важность укрепления двусторонних связей, подчеркнув, что Правительство Армении готово осуществить практические шаги в направлении развития взаимовыгодного сотрудничества.
Премьер-министры коснулись возможностей взаимодействия, обсудив возможности углубления сотрудничества в различных областях, в частности, в сферах энергетики, туризма и торговли.