Կարեն Կարապետյանը Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետի հետ քննարկել է Երևան-Էրբիլ կանոնավոր չվերթի բացման հեռանկարները
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2018/01/վարչապետ-3.jpg)
Դավոսում շարունակվող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Նեչիրվան Բարզանիի հետ:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից, քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդման ու զարգացման հնարավորություններն ու հեռանկարները: Վարչապետ Բարզանին ընդգծել է, որ ցանկանում են խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ և խթանել առևտրատնտեսական կապերը:
Կարեն Կարապետյանն իր հերթին կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է փոխշահավետ գործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ գործնական քայլեր իրականացնել:
Վարչապետներն անդրադարձել են փոխգործակցության հնարավորությունենրին՝ քննարկելով տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ էներգետիկայի, զբոսաշրջության, առևտրի բնագավառներում հարաբերությունների խորացման հնարավորությունները:

In the framework of the ongoing World Economic Forum in Davos, Prime Minister Karen Karapetyan met with Nechirvan Barzani, Prime Minister of Kurdistan Region of Iraq.
The parties discussed possibilities and prospects for strengthening and developing bilateral economic ties. Prime Minister Barzani assured of their willingness to deepen cooperation with Armenia and boost trade and economic ties.
In turn, Karen Karapetyan attached importance to the furtherance of bilateral ties, stressing that the Armenian government is prepared to take practical steps with a view to developing mutually beneficial cooperation.
Focusing on cooperation opportunities, the Premiers explored ways to deepen relations in different spheres, including energy, tourism and trade. The launch of regular Yerevan-Erbil flights was discussed at the meeting.