Ամանորի տոնը «Հրանտ Դինք» վարժարանում
Ամանորյա գեղեցիկ ու անաղարտ հեքիաթը յուրովի երանգ էր ստացել «Հրանտ Դինք» վարժարանում։ Վարժարանի տնօրենուհի տիկին Հերիքնազ Ավագյանի շնորհավորական խոսքից հետո սկսվեց տարվա ամենահրավառ հանդեսը։ Մանուկների մաքուր երազներն ու տոնական տրամադրությունը, նրանց խինդն ու ծիծաղը, երգն ու պարը, ասմունքն ու խաղը, գույնզգույն ու փայլփլուն զգեստները, համեղ գաթայի բույրը տարածվել էին ամենուր։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում է Լիլիթ Պողոսյանը, մանկապարտեզից մինչև 5-րդ դասարանի աշակերտները մեծ պատասխանատվությամբ ներկայացրին իրենց հանդեսը՝ արժանանալով ծնողների և հարազատների բուռն ծափահարություններին։ Աշակերտները ընթերցեցին Ձմեռ պապիկին ուղղված իրենց նամակները: էդուարդը բարի պապիկից մեծ ու նոր դպրոց էր խնդրում, Արևիկը՝ քույր կամ եղբայր, մյուսները՝ խաղաղություն աշխարհի բոլոր մանուկների համար, այնուամենայնիվ գլխավոր փափագը հայրենիք վերադառնալն էր։
Ի՛նչ Ամանորի հանդես առանց նվերների։ Երեխաների կողմից սպասված նվերները չուշացան։ Հոգաբարձուներ տեր և տիկին Հորոզօղլուները, ինչպես նաև նրանց որդին՝ Կարոտը,  մեծ ոգևորությամբ աշակերտներին բաժանեցին ամանորյա նվերները։ Մինչ փոքրերը մեծ հետաքրքրությամբ զննում էին իրենց նվերները, իսկ ավագ դասարանների աշակերտները սկսել էին իրենց դիմակահանդեսը, անակնկալ հյուր եկան Կենտրոնական վարժարանի 10-րդ դասարանի սաները իրենց ուսուցիչների՝օրիրդ Լիզեթի և օրիորդ Թամարի առաջնորդությամբ։ Նրանք իրենց գեղեցիկ նվերներով կրկնապատկեցին երեխաների ուրախությունը։ Մանկապարտեզի սաներին սիրով ու մեծ հրճվանքով բաժանեցին  իրենց առած նվերները, զրուցեցին երեխաների հետ, նրանց ուրախությամբ ուրախացան։
Թող բարությունը թագավորի մեր սրտերում և Ամանորը սկսվի մեծ սրտից՝ դառնալով մեծ սեր, որը միմյանց հանդեպ կտածենք ոչ միայն Ամանորին, այլ՝ ամեն օր։

Новый год в гимназии «Грант Динк»
Особую окраску и прелесть приобрела прекрасная и чистая Новогодняя сказка в гимназии «Грант Динк». После поздравительной речи директора гимназии госпожи Эрикназ Авагян начался самый красочный утренник года. Чистые мечты и праздничное настроение детей, их беззаботный радостный смех, песни и танцы, декламация и игры, красочные и блестящие наряды, аромат вкусной гаты распространились повсюду.
Как сообщила редакции «Армяне сегодня» Лилит Погосян, воспитанники детского сада и учащиеся 1-5 классов с большой ответственностью выступили на празднике, удостоившись бурных аплодисментов родителей и близких. Школьники зачитали свои письма, адресованные Деду Морозу. Эдуард попросил  у доброго дедушки новую большую школу, Аревик – братика или сестричку, другие – мир для всех детей планеты. При всем этом главной мечтой было возвращение на Родину.
Какой же Новогодний утренник без подарков, которые не заставили себя ждать. Попечители господин и госпожа Горозоглу, а также их сын Карот с большим воодушевлением вручали школьникам Новогодние подарки. Пока малыши с большим интересом разворачивали свои подарки, а дети постарше начали маскарад, нежданными гостями пришли 10-классники Центральной гимназии во главе со своими педагогами госпожой Лизет и госпожой Тамар. Своими замечательными подарками они удвоили радость ребятишек. Воспитанникам детсада вручили подарки, побеседовали с ними, порадовались радостью детей.
Пусть доброта царит в наших сердцах, и Новый год начнется с большого сердца, став большой любовью, которую будем питать друг к другу не только в Новый год, но и каждодневно.