Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել են հայկական արտադրության նոր զինտեխնիկայի հնարավորությունները
Աշխատանքային այցով դեկտեմբերի 1-ին Արցախի Հանրապետություն այցելած Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության շրջանակում այսօր Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է «Ասպարեզ» ուսումնական կենտրոն, որտեղ նրանց ներկայացրել են հայկական արտադրության նոր զինտեխնիկայի մարտավարատեխնիկական բնութագրերը և նշանակությունը, որից հետո նախագահները դիտաշտարակից հետևել են դրանց կիրառման ընթացքին:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահը խրախուսական նվերներ է հանձնել ծառայության մեջ աչքի ընկած զինծառայողներին, այնուհետև Արցախի արևելյան և կենտրոնական հատվածներում ներկա է գտնվել նոր զորանոցների և զինվորական ակումբի բացման արարողություններին: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը շրջայց են կատարել նորաբաց զորանոցներում, ծանոթացել զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին: Նախագահ Սարգսյանը խրախուսել է զորամասի լավագույն սպաներին, պայմանագրային և ժամկետային զինծառայողներին:
Ստեփանակերտում հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները, մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի ծննդյան 120-ամյակի կապակցությամբ, այցելել են մեծ զորավարի հուշարձանին` ծաղիկներ դրել և հարգանքի տուրք մատուցել նրա հիշատակին:

Президенту представили возможности новой военной техники армянского производства
Посетивший 1 декабря с рабочим визитом Республику Арцах Президент Серж Саргсян в рамках взаимодействия двух армянских республик сегодня вместе с Президентом Арцаха Бако Саакяном посетил учебный центр “Аспарез”, где им представили тактико-технические характеристики и назначение новой военной техники армянского производства, после чего президенты с наблюдательной вышки наблюдали за ходом их применения.
Президент РА вручил поощрительные подарки отличившимся в службе военнослужащим, затем в восточной и центральной частях Арцаха присутствовал на открытии новых казарм и солдатского клуба. Президенты Серж Саргсян и Бако Саакян осмотрели новые казармы, ознакомились с социально-бытовыми условиями военнослужащих. Президент Саргсян поощрил лучших офицеров воинской части, контрактников и военнослужащих срочной службы.
В Степанакерте президенты двух армянских республик в связи с 120-летием маршала Ованнеса Баграмяна посетили памятник великому полководцу и возложили венки, воздав дань уважения его памяти.