Աշխարհահռչակ մարդիկ իրենց աջակցությունն են հայտնել Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) Նյու Յորքում կայանալիք միջոցառմանը
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/11/COAF-13th-GALA_NY_2016-5.jpg)
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) տոներին ընդառաջ՝ սիրով հայտարարում է ամենամեծ բարեգործական միջոցառման՝ 14-րդ ամենամյա դրամահավաք-երեկոյի մասին։
Ամեն տարի Հիմնադրամի աջակիցները հավաքվում են Նյու Յորքում՝ մասնակիցը լինելու երկար սպասված ու աստղային երեկոյի։ Ինչո՞ւ աստղային։ Դե, որովհետև բարեգործական այս միջոցառմանն իրենց աջակցությունն են հայտնում աշխարհահռչակ մարդիկ՝ Լեոնարդո Դի Կապրիոն, Թոմ Հենքսը, Արիանա Գրանդեն, Քլոյի Քարդաշյանը, Քոնան Օ Բրայանը, Թինա Ֆեյը և այլք։
Հանդիսավարը «էմմի» և «Թոնի» մրցանակների դափնեկիր դերասանուհի Անդրեա Մարտինն է։ Գալա-երեկոյի ընթացքում արվեստի բացառիկ գործերի աճուրդը վարելու է հանրաճանաչ Սայմեն դե Պյուրին։ Լուռ աճուրդին ներկա են լինելու ճանաչված արվեստագետներ և դիզայներներ, առաջարկվելու է կոկտեյլ, ընթրիք, մասնակիցները վայելելու են կենդանի ջազ կատարում, իսկ Հայաստանից ժամանած տաղանդավոր երեխաները հանդես կգան հատուկ ելույթներով։
Որպես տուրք ժամանակակից ներաձևությանը՝ այս տարվա գալայի կոմիտեն հիացմունք է հայտնում հագուստի մոդելավորող Պատրիսիա Ֆիլդին՝ նրան պարգևելով «COAF-ի մարդասիրական մրցանակը»։ Հյուրերը առաջինը կլինեն, որ կդիտեն նրա վերջին հավաքածուն։
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի 14-րդ ամենամյա դրամահավաք-երեկոն անցկացնելու է շաբաթ՝դեկտեմբերի 16-ին՝ Նյու Յուրքի ժամանակով երեկոյան 18։00-23։30-ը, «Չիփրիանի» սրահում։ Շուրջ 400 հյուրերի, աստղերի, բլոգերների և լրագրողների մասնակցությամբ երեկոն կհեռարձակվի սոցիալական մեդիայով։ Հյուրերից յուրաքանչյուրն անվճար նվեր-փաթեթ կստանա՝ լի մեր առատաձեռն հովանավորների կողմից տրամադրված բարիքներով։
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) մասին
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) բարեգործական կազմակերպություն է, որի նպատակն է բարձրացնել Հայաստանի գյուղաբնակների կյանքի որակը համայնքային զարգացման երեխայակենտրոն ծրագրերի միջոցով: Հիմնադրամի համակողմանի ծրագրային մոդելի իրագործումն սկսվել է 2004թ., և այդ ժամանակից ի վեր իրականացվում են կրթական, առողջապահական, սոցիալական և տնտեսական ծրագրեր, ինչպես նաև հիմնանորոգվում են համայնքների համար կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքները: Այս ծրագրերի շահառուներն են Արմավիրի, Արագածոտնի, Լոռու, Գեղարքունիքի, Շիրակի և Տավուշի մարզերի 44 համայնքների ավելի քան 67,000 բնակիչները:
2015 թ. սկսած՝ COAF-ը մշակել և իրագործում է նոր տեսլական՝ ՍՄԱՐԹ նախաձեռնություն: ՍՄԱՐԹ–ը կրթության միջոցով առաջխաղացում է ապահովելու գյուղական աշխարհի համար, ինչի արդյունքում շահում են անհատները, հասարակությունը և միջավայրը: ՍՄԱՐԹ–ը կդառնա զարգացման օրինակելի մոդել և կկրկնօրինակվի Հայաստանի այլ մարզերում և համայնքներում:

Мировые знаменитости выразили поддержку предстоящему в Нью-Йорке мероприятию Детского фонда Армении
В канун праздников Детский фонд Армении (COAF) с любовью сообщает о самом крупном благотворительном мероприятии – 14-м ежегодном вечере по сбору пожертвований.
Ежегодно сочувствующие фонда собираются в Нью-Йорке для участия в долгожданном звездном вечере. Почему звездном? Ну, потому что это благотворительное мероприятие поддерживают мировые знаменитости – Леонардо Ди Каприо, Том Хенкс, Ариана Гранде, Хлоя Карташян, Конан О Брайан, Тина Фей и другие.
Ведущая вечера – лауреат премий «Эмми» и «Тони», актриса Андреа Мартин. В ходе гала-вечера аукцион эксклюзивных произведений искусства будет вести известный Саймен де Пюри. На безмолвном аукционе будут присутствовать известные  деятели искусства и дизайнеры, будет предложен коктейль, ужин, участники будут наслаждаться живой джазовой музыкой, а прибывшие из Армении талантливые дети выступят со специальной программой.
В качестве дани современной може гала-комитет нынешнего года выражает восхищение модельером одежды Патрисией Филд, присудив ей «Гуманитарный приз COAF». Гости вечера первыми увидят ее последнюю коллекцию.
Вечер пройдет 16 декабря в зале «Чиприани» с 18:00 до 23:30 по нью-йоркскому времени.  Вечер с участием около 400 гостей, звезд, блогеров и журналистов будет транслироваться социальными медиа. Каждый из гостей получит бесплатный подарок-пакет, полный дарами, предоставленными нашими щедрыми спонсорами.
О Детском фонде Армении (COAF)
Детский фонд Армении – благотворительная организация, цель которой – повысить качество жизни сельского населения Армении посредством ориентированных на детей программ развития общин. Реализация всесторонней модели программы началась в 2004 году и с того времени осуществляются образовательные, здравоохранительные, социальные и экономические программы, а также ремонтируются жизненно важные для общин инфраструктуры. Бенефициарии этих программ – более 67 тысяч жителей 44 общин Армавирской, Арагацотнской, Лорийской, Гегаркуникской, Ширакской и Тавушской областей.
Начиная с 2015 года COAF разработал и реализует новую инициативу – СМАРТ, которая посредством образования обеспечит прогресс для сельского мира, в результате чего выигрывают личности, общество и среда. СМАРТ станет образцовой моделью развития и будет повторена в других областях и общинах Армении.