Աշխարհահռչակ մարդիկ իրենց աջակցությունն են հայտնել Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) Նյու Յորքում կայանալիք միջոցառմանը
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/11/COAF-13th-GALA_NY_2016-5.jpg)
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) տոներին ընդառաջ՝ սիրով հայտարարում է ամենամեծ բարեգործական միջոցառման՝ 14-րդ ամենամյա դրամահավաք-երեկոյի մասին։
Ամեն տարի Հիմնադրամի աջակիցները հավաքվում են Նյու Յորքում՝ մասնակիցը լինելու երկար սպասված ու աստղային երեկոյի։ Ինչո՞ւ աստղային։ Դե, որովհետև բարեգործական այս միջոցառմանն իրենց աջակցությունն են հայտնում աշխարհահռչակ մարդիկ՝ Լեոնարդո Դի Կապրիոն, Թոմ Հենքսը, Արիանա Գրանդեն, Քլոյի Քարդաշյանը, Քոնան Օ Բրայանը, Թինա Ֆեյը և այլք։
Հանդիսավարը «էմմի» և «Թոնի» մրցանակների դափնեկիր դերասանուհի Անդրեա Մարտինն է։ Գալա-երեկոյի ընթացքում արվեստի բացառիկ գործերի աճուրդը վարելու է հանրաճանաչ Սայմեն դե Պյուրին։ Լուռ աճուրդին ներկա են լինելու ճանաչված արվեստագետներ և դիզայներներ, առաջարկվելու է կոկտեյլ, ընթրիք, մասնակիցները վայելելու են կենդանի ջազ կատարում, իսկ Հայաստանից ժամանած տաղանդավոր երեխաները հանդես կգան հատուկ ելույթներով։
Որպես տուրք ժամանակակից ներաձևությանը՝ այս տարվա գալայի կոմիտեն հիացմունք է հայտնում հագուստի մոդելավորող Պատրիսիա Ֆիլդին՝ նրան պարգևելով «COAF-ի մարդասիրական մրցանակը»։ Հյուրերը առաջինը կլինեն, որ կդիտեն նրա վերջին հավաքածուն։
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի 14-րդ ամենամյա դրամահավաք-երեկոն անցկացնելու է շաբաթ՝դեկտեմբերի 16-ին՝ Նյու Յուրքի ժամանակով երեկոյան 18։00-23։30-ը, «Չիփրիանի» սրահում։ Շուրջ 400 հյուրերի, աստղերի, բլոգերների և լրագրողների մասնակցությամբ երեկոն կհեռարձակվի սոցիալական մեդիայով։ Հյուրերից յուրաքանչյուրն անվճար նվեր-փաթեթ կստանա՝ լի մեր առատաձեռն հովանավորների կողմից տրամադրված բարիքներով։
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) մասին
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) բարեգործական կազմակերպություն է, որի նպատակն է բարձրացնել Հայաստանի գյուղաբնակների կյանքի որակը համայնքային զարգացման երեխայակենտրոն ծրագրերի միջոցով: Հիմնադրամի համակողմանի ծրագրային մոդելի իրագործումն սկսվել է 2004թ., և այդ ժամանակից ի վեր իրականացվում են կրթական, առողջապահական, սոցիալական և տնտեսական ծրագրեր, ինչպես նաև հիմնանորոգվում են համայնքների համար կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքները: Այս ծրագրերի շահառուներն են Արմավիրի, Արագածոտնի, Լոռու, Գեղարքունիքի, Շիրակի և Տավուշի մարզերի 44 համայնքների ավելի քան 67,000 բնակիչները:
2015 թ. սկսած՝ COAF-ը մշակել և իրագործում է նոր տեսլական՝ ՍՄԱՐԹ նախաձեռնություն: ՍՄԱՐԹ–ը կրթության միջոցով առաջխաղացում է ապահովելու գյուղական աշխարհի համար, ինչի արդյունքում շահում են անհատները, հասարակությունը և միջավայրը: ՍՄԱՐԹ–ը կդառնա զարգացման օրինակելի մոդել և կկրկնօրինակվի Հայաստանի այլ մարզերում և համայնքներում:

Celebrities express support to 14th Annual Holiday Gala of the Children of Armenia Fund
Ahead of the holidays, the Children of Armenia Fund (COAF) cordially invites everyone to the 14th Annual Holiday Gala.
Every year, the Fund’s supporters gather in New York to participate in the long-anticipated and star-studded event. Why star-studded? Well, it’s because this charity event is supported by world famous celebrities, including Leonardio Di Caprio, Tom Hanks, Ariana Grande, Khloé Kardashian, Conan O’Brien, Tina Fey and others.
The Master of Ceremonies will be Emmy- and Tony-award winning actress Andrea Martin. During the gala event, the exclusive arts auction will be held by the famous Simon de Puri. The silent auction will be attended by renowned artists and designers, and cocktails and supper will be offered. The participants will enjoy live jazz music, and kids from Armenia will give special performances.
As a tribute to modern fashion, this year’s Gala Committee will express its admiration to fashion designer Patricia Field with the COAF Humanitarian Award. The guests will be the first to view her latest collection.
The 14th COAF Annual Holiday Gala will be held on Saturday, December 16 at Cipriani Hall (18:00-23:30 New York time). The event, which will gather nearly 400 guests, stars, bloggers and journalists, will be broadcast on social media. Each of the guest will receive a free gift package full of goods provided by our generous sponsors.
About the Children of Armenia Fund (COAF)
The Children of Armenia Fund (COAF) is a charitable organization, the purpose of which is to improve the quality of life of villagers in Armenia through the implementation of child-centered community development programs. The COAF started implementing its comprehensive programmatic model in 2004, and since then, it has been carrying out educational, healthcare, social and economic projects and renovating infrastructures that are of vital significance for communities. The beneficiaries of these projects are over 67,000 residents of 44 villages of Armavir, Aragatsotn, Lori, Gegharkunik, Shirak and Tashir Provinces.
Starting from 2015, the COAF has been developing and implementing a new vision – the SMART initiative. Through SMART, the COAF will ensure the advancement of villages to benefit individuals, society and the environment. SMART will become an exemplary model for development and will be duplicated in other provinces and communities of Armenia.