Լիբանանցի ներդրողները ցանկանում են կենցաղային տեխնիկայի արտադրություն հիմնել Հայաստանում
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը հանդիպել է լիբանանյան “AC HOLDING” ընկերության բիզնեսի զարգացման գծով տնօրենի հետ՝ քննարկելու իրենց ներդրումային ծրագիրը։ Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են նախարարության մամուլի ծառայությունից, լիբանանցի ներդրողները հետաքրքրված են Հայաստանում կենցաղային տեխնիկայի արտադրությամբ։
«Շատ ուրախ եմ, որ Բեյրութում մեր վերջին հանդիպումից հետո, այսօր Ձեզ արդեն Երևանում եմ տեսնում։ Լիահույս եմ, որ կշարունակենք մեր գործնական քայլերը այս ներդրումային ծրագրի իրականացման ուղղությամբ», – նշել է Սուրեն Կարայանը։ Նախարար Կարայանի խոսքով՝ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է օժանդակել այս ծրագրի իրականացմանը և մշտապես իր ուշադրության կենտրոնում պահել ներդրումային ծրագրերը։
Կազմակերպության ներկայացուցիչը նշել է, որ ավարտին են մոտեցել տարածքի ձեռքբերման աշխատանքները։ Ավարտական փուլում են նաև կազմակերպության կողմից իրականացվող ուսումնասիրությունները՝ ներդրումային ծրագրի իրականացման հաջորդ քայլերին անցնելու համար։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են պետության օժանդակության գործիքակազմից ներդրողներին առաջարկվող արտոնությունները, ինչպես նաև քննարկվել են այլ արտոնությունների հնարավորությունները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ներդրողներին փոխանցել իրենց անհրաժեշտ տեղեկատվությունն՝ ուսումնասիրություններն ավարտին հասցնելու համար։

Ливанские инвесторы желают основать в Армении производство бытовой техники
Министр экономического развития и инвестиций РА встретился с директором по развитию бизнеса ливанской компании “AC HOLDING” для обсуждения инвестиционного проекта. Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы Министерства, ливанские инвесторы заинтересованы в производстве Армении бытовой техники.
«Очень рад, что после нашей последней встречи в Бейруте сегодня вижу Вас уже в Ереване. Полон надежд, что мы продолжим наши практические шаги по реализации этого инвестиционного проекта», – отметил Сурен Караян. По его словам, правительство Армении готово содействовать реализации этого проекта и постоянно держать в центре своего внимания инвестиционные проекты.
Представитель организации отметил, что близятся к концу работы по приобретению территории. На завершающем этапе также осуществляемые организацией исследования для перехода к следующим шагам инвестиционного проекта.
В ходе встречи были представлены льготы, предлагаемые инвесторам из инструментария государственного содействия, а также обсуждены возможности иных льгот. Достигнута договоренность передать инвесторам необходимую им информацию для завершения исследований.