Նախագահը ներկա է գտնվել Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակին նվիրված հանդիսավոր երեկոյին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Արամ Խաչատրյանի անվան ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում ներկա է գտնվել Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակին նվիրված հանդիսավոր երեկոյին:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից, միության հոբելյանի կապակցությամբ Հանրապետության Նախագահը երաժշտարվեստի բնագավառում ունեցած ակնառու վաստակի, ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև Հայաստանի կոմպոզիտորների միության հիմնադրման 85-ամյակի առթիվ պետական բարձր պարգևներ է հանձնել և կոչումներ շնորհել միության անդամ մի խումբ արվեստագետների:
Շնորհավորելով Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակի կապակցությամբ՝ Նախագահ Սարգսյանը մաղթել է ստեղծագործական նոր հաջողություններ ի փառս հայ երաժշտարվեստի և հայ ժողովրդի, իսկ միությանը՝ հոգատարություն կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների նկատմամբ:
Երեկոն եզրափակվել է Հայ ժամանակակից երաժշտության 4-րդ փառատոնի փակման համերգով: Փառատոնի նպատակն է հանրայնացնել և երաժշտասեր հանրությանը ներկայացնել հայ ժամանակակից կոմպոզիտորական դպրոցի ներկայացուցիչների ստեղծագործությունները:

Президент присутствовал на торжественном вечере, посвящённом 85-летию Союза композиторов Армении
Президент Серж Саргсян сегодня в Большом зале филармонии имени Арама Хачатуряна присутствовал на торжественном вечере, посвящённом 85-летию Союза композиторов Армении.
В связи с юбилеем Союза Президент Республики за выдающиеся заслуги в сфере музыкального искусства, значительный вклад, а также по случаю 85-летия Союза композиторов Армении вручил высокие государственные награды и присвоил звания группе деятелей искусства, которые являются членами Союза.
Поздравив с 85-летием Союза композиторов Армении, Президент Саргсян пожелал новых творческих успехов во славу армянского музыкального искусства и армянского народа, а Союзу – заботы о произведениях композиторов.
Вечер завершился концертом закрытия 4-го Фестиваля современной армянской музыки. Цель фестиваля – популяризировать и представить сообществу любителей музыки произведения представителей современной армянской композиторской школы.