Հայկոն լքում է Ստամբուլը
Թուրքիայի ամենահայտնի ռոք երգիչներից ստամբուլահայ Հայկո Ջեփքինը մի հեռուստահաղորդման հայտնել է, որ ցանկանում է լքել Ստամբուլը։
Թուրքական CNNturk-ի Frekans հաղորդաշարի ժամանակ հայտնել է, թե սիրում է Ստամբուլը սակայն այլեւս չի ապրելու այնտեղ։ Հայկո Ջեփքինն ասել է, թե արդեն Ստամբուլը դուրս է եկել կառավարումից եւ դարձել է քաոս քաղաք, որտեղ բավական իջել է մարդկանց մակարդակը եւ ավելացել են վախերն ու սթրեսները։ Նա նաեւ նշել է, թե Ստամբուլում ռեկորդային խցանումների պատճառով նույնիսկ հնարավոր չի տեղաշարժվել եւ այնտեղ ապրելու իմաստ այլեւս չկա։
Նշենք, որ Հայկո Ջեփքինը ծնվել է Ստամբուլում, 1978 թվականի մարտի 11-ին։ Ավարտել է Ստամբուլի հայկական Կեդրոնական վարժարանը։ Թուրքիայի ամենահայտնի ռոք երգիչներից մեկն է։

Айко покидает Стамбул
Один из известнейших рок-певцов Турции, стамбульский армянин Айко Джепкин во время телепередачи сообщил о том, что желает покинуть Стамбул.
В ходе программы «Frekans» по турецкому телеканалу «CNNturk» Айко сказал, что любит Стамбул, но жить там больше не будет.
По его словам, Стамбул стал городом хаоса, здесь снизился уровень людей, возросли страхи и стрессы. Он также отметил, что из-за рекордных пробок на дорогах Стамбула уже невозможно передвигаться и нет смысла жить в городе.
Отметим, что Айко Джепкин родился в Стамбуле 11 марта 1978 года. Он окончил стамбульскую армянскую гимназию «Кедронакан». Айко Джепкин является одним из самых известных рок-певцов Турции.