Հայկոն լքում է Ստամբուլը
Թուրքիայի ամենահայտնի ռոք երգիչներից ստամբուլահայ Հայկո Ջեփքինը մի հեռուստահաղորդման հայտնել է, որ ցանկանում է լքել Ստամբուլը։
Թուրքական CNNturk-ի Frekans հաղորդաշարի ժամանակ հայտնել է, թե սիրում է Ստամբուլը սակայն այլեւս չի ապրելու այնտեղ։ Հայկո Ջեփքինն ասել է, թե արդեն Ստամբուլը դուրս է եկել կառավարումից եւ դարձել է քաոս քաղաք, որտեղ բավական իջել է մարդկանց մակարդակը եւ ավելացել են վախերն ու սթրեսները։ Նա նաեւ նշել է, թե Ստամբուլում ռեկորդային խցանումների պատճառով նույնիսկ հնարավոր չի տեղաշարժվել եւ այնտեղ ապրելու իմաստ այլեւս չկա։
Նշենք, որ Հայկո Ջեփքինը ծնվել է Ստամբուլում, 1978 թվականի մարտի 11-ին։ Ավարտել է Ստամբուլի հայկական Կեդրոնական վարժարանը։ Թուրքիայի ամենահայտնի ռոք երգիչներից մեկն է։

Armenian rock musician leaving Istanbul
Istanbul Armenian Hayko Cepkin, who is a renowned rock musician inTurkey, informed that he wants to leave Istanbul.
During a CNN Turk television program, Cepkin stated that he loves Istanbul, but he will no longer live in this metropolis.
He said that Istanbul has gone out of control and it has become a chaotic city, where people’s level of sophistication has dropped to a great extent and the fears and the stresses have increased.
Cepkin also noted that due to record-breaking traffic jams, it is even impossible to move around in Istanbul, and there is no longer a meaning in living in this city.
Hayko Cepkin was born in Istanbul on March 11, 1978. He graduated fromGetronaganArmenianHigh School in Istanbul. He is one of the most popular rock musicians in Turkey.