Սերժ Թանկյանը և CNN հեռուստաընկերության նկարահանող խումբը՝ ՆԱՄ-ում
«Նարեկացի» արվեստի միությունը հյուրընկալել է «System of a Down» հռչակավոր ռոք խմբի երգիչ, երգահան Սերժ Թանկյանին և CNN հեռուստաընկերության նկարահանող խմբին: Այցելության նպատակը «Նարեկացի» նվագախմբին ծանոթանալը, լսելն ու նկարահանելն է:
Ինչպես տեղեկացնում են ՆԱՄ-ից, երիտասարդ երաժիշտներն Արտեմ Խաչատուրի գեղարվեստական ղեկավարմամբ 2016 թվականին, որպես նվիրում Սերժ Թանկյանին և SOAD խմբի անդամներին, ներկայացրել էին վերջիններիս «Aerials» երգի մեկնաբանությունը ժողովրդական նվագարաններով, որը մեծ հետաքրքրություն էր առաջացրել և շնորհիվ դրա՝ ռոք երաժիշտը, այցելելով Հայաստան դեռևս  2017 թվականի մարտ ամսին, չէր մերժել «Նարեկացի» արվեստի միության հիմնադիր Նարեկ Հարությունյանի հրավերը և եկել էր՝ լսելու նրանց:
Թանկյանը կրկին Նարեկացի արվեստի միության կենտրոնում էր CNN-ի նկարահանող խմբի հետ, ով հետաքրքրված է հայկական անաղարտ երաժշտությամբ և «Նարեկացի» նվագախմբի գործունեությամբ:
«Մենք հետևում ենք ձեզ, մենք հպարտ ենք ձեզնով: Դուք շատ լավ եք նվագում: Շնորհակալություն,- ասել է նվագախմբին Սերժ Թանկյանը:
«Շնորհիվ Սերժ Թանկյանի՝ CNN հեռուստաընկերությունը Հայաստանի ազգային մշակույթի մասին պատմող իր վավերագրական ֆիլմում ընդգրկեց նաև «Նարեկացի»  նվագախմբի անդամների հնչեցրած մաքրամաքուր հայկական կատարումները: Խորին շնորհակալություն նրան «Նարեկացի» արվեստի միության և «Նարեկացի» նվագախմբի անունից»,- ասել է«Նարեկացի» արվեստի միության հիմնադիր Նարեկ Հարությունյանը:

Narekatsi Art Union in Yerevan hosted on Sunday and the vocalist of the metal band System of a Down (SOAD), singer-songwriter, multi-instrumentalist Serj Tankian wishing to get familiarized with the activity of the Narekatsi Folk Instruments Orchestra. As Panorama.am learnt from the Union, in 2016 young musicians conducted by artistic director Artem Khachatur presented to Tankian and the SOAD members an interpretation of “Aerials” performed on national instruments. Impressed by the work, Tankian who visited Armenia in March 2017 decided to attend the Art Union, accepting Union founder Narek Harutyunyan’s invitation.
According to the report, Tankian was accompanied by a CNN crew interested in the Armenian music and the activity of Narekatsi orchestra.
“We are following your activity and are proud of you. Your performances are indeed good. Thank you!” Tankian told the orchestra members.
It is noted that thanks to Tankian, CNN will include the performances by the Narekatsi Orchestra in its documentary telling about the Armenian culture and music,” Narek Harutyunyan said.