«Լրագիր»-ը դարձավ 15 տարեկան
Սեպտեմբերի 30-ին «Նուարդ» մշակութային միությունը նշել է Բելգիայում և Բենելյուքսի երկրներում իր տեսակի մեջ եզակի «Լրագիր» ամսաթերթի 15-ամյակը:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացնում է «Նուարդ» մշակութային միության լրատվական ծառայությունը, երեկոն բացել և ամսաթերթի անցած ուղու, խնդիրների մասին խոսել է միության նախագահ, ամսաթերթի գլխավոր խմբագիր Գևորգ Մինասյանը՝ նշելով, որ չնայած առկա մարտահրավերներին, առանց վհատվելու շարունակում են իրենց տպագրական աշխատանքները: Գլխավոր խմբագիրը շնորհակալություն է հայտնել նաև ընթերցողներին, ովքեր մինչև այժմ անդավաճան իրենց կողքին են գտնվում:
Ամսաթերթին շնորհավորական խոսքեր էին հղել նաև բազմաթիվ կազմակերպություններ, ընթերցողներ:
Երեկոյին մասնակցում էր և ելույթ ունեցավ «Ինտերնացիոնալ կոմիտեի» համախմբող, Անտվերպեն քաղաքի ավագանու անդամ Գալինա Մատյուշինան:
Հավելենք, որ թերթին շնորհավորելու էին եկել ռուսական, ուկրաինական, բելոռուսական և, իհարկե, հայկական երգի, պարի համույթներ, անհատ կատարողներ, իսկ երիտասարդ գեղանկարիչ Արման Վարդանյանը երեկոյի մասնակիցների համար բացել էր իր ահատական ցուցահանդեսը:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/10/11-1.jpg)
On September 30, Nuard Armenian Cultural Union hosted an event dedicated to the 15th anniversary of Lragir Armenian Monthly, which is one-of-a-kind in Belgium and the countries of Benelux.
As reported the news service of Nurad Armenian Cultural Union to Hayern Aysor, the event began with an opening speech by President of the Union, editor-in-chief of the Armenian monthly Gevorg Minasyan, who talked about the history and problems of the monthly newspaper and stated that in spite of the current challenges, the monthly continues to publish. The editor-in-chief also expressed gratitude to the monthly’s readers who have been loyal to the monthly to this day.
Several readers and organizations had also conveyed their congratulatory remarks.
Coordinator of the International Committee, member of the Council of Elders of Antwerp Galina Matyushina participated in the event and gave a speech.
Let us add that Russian, Ukrainian, Belarusian and, of course, Armenian choirs and dance ensembles congratulated the newspaper with their performances, and young painter Arman Vardanyan opened his personal exhibition.