Սահմանամերձ համայնքների 23 երեխա հանգիստը կանցկացնի Խորվաթիայում
ՀՀ Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքների 23 երեխա (այդ թվում՝ մարզի ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ քաղաքացիական պաշտպանության ստորաբաժանումների աշխատակիցների ընտանիքների 12 անդամ), հանգսիտը կանցկացնի Խորվաթիայի Նովի Վինոդոլկսի քաղաքում գտնվող Կարմիր խաչի ճամբարում: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Այս գիշեր նրանք Երևանից մեկնել են Խորվաթիա և այնտեղ կմնան մեկ շաբաթ։
Հրավիրող կազմակերպությունը Խորվաթիայի Կարմիր խաչի Զագրեբի մասնաճյուղն է։ Երեխաների հանգիստը կազմակերպվել է ՀՀ ՊՆ «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի և Խորվաթիայի Ականազերծման կենտրոնի միջև համագործակցության արդյունքում։ Ուղևորության բոլոր ծախսերը հոգացել է Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբի քաղաքապետարանը, իսկ երեխաների օրապահիկն ապահովել ՀՀ ԱԻՆ համակարգի աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունը։ Երեխաներին Խորվաթիայում կուղեկցեն ՀՀ ՊՆ «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցները:
Երեխաները հիմնականում սոցիալապես անապահով ընտանիքներից են, ՀՀ Տավուշի մարզի 18 համայնքներից (Բերքաբեր, Ոսկեպար, Բաղանիս, Կոթի, Բարեկամավան, Ոսկեվան, Պառավաքար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի, Բերդ, Սարիգյուղ, Նոյեմբերյան, Դովեր, Բերդավան, Ազատամուտ, Այգեպար, Մովսես, Այգեձոր):

Двадцать три ребенка из приграничных общин отдохнут в Хорватии
Двадцать три ребенка из приграничных общин Тавушской области РА (в том числе 12 членов семей сотрудников подразделений гражданской обороны спасательной службы МЧС РА) отдохнут в лагере Красного Креста в городе Нови Винодолкси Хорватии. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы МЧС.
Минувшей ночью они отбыли из Еревана в Хорватию, где останутся в течение недели.
Приглашающая организация – Загребский филиал Красного Креста Хорватии. Отдых организован в рамках сотрудничества между ГНКО «Центр гуманитарного разминирования и экспертизы» МО  РА и Центром разминирования Хорватии. Все расходы на путешествие оплатила мэрия столицы Хорватии Загреба, а питание детей обеспечил профсоюз работников системы МЧС РА. Детей в Хорватии сопровождают сотрудники ГНКО «Центр гуманитарного разминирования и экспертизы» МО  РА.
Дети в основном из социально необеспеченных семей 18 общин Тавушской области РА (Беркабер, Воскепар, Баганис, Коти, Барегамаван, Воскеван, Паравакар, Неркин Кармирахбюр, Чинари, Берд, Саригюх, Ноемберян, Довер, Бердаван, Азатамут, Айгепар, Мовсес, Айгедзор).