Ծանրորդ Գոռ Մինասյանը դարձել է «Ունիվերսիադա-2017»-ի չեմպիոն
Թայփեյում ընթացող 29-րդ ամառային համաշխարհային ուսանողական խաղերում («Ունիվերսիադա-2017») Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, ծանրորդ, 105+ կգ քաշային Գոռ Մինասյանը դարձել է չեմպիոն:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից, Մինասյանը պոկում վարժությունում բարձրացներով 200 կգ, իսկ հրումում ՝ 230 կգ,  երկամարտի 430 կգ արդյունքով գերազանցել է իր բոլոր մրցակիցներին:
Գոռի Մինասյանի ոսկին Հայաստանի Հանարապետության պատվիրակության նվաճած 5-րդ մեդալն է 29-րդ ամառային համաշխարհային ուսանողական խաղերում:

Vice-champion of the Olympic Games in Rio de Janeiro, weightlifter Gor Minasyan (105+ kg category) has become a champion at the 29th Summer Universiade (2017 Summer Universiade).
As reported the Ministry of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia to Hayern Aysor, Minasyan exceeded all of his opponents after lifting a total of 430 kg in the biathlon (200 kg during the snatch drill and 230 kg during the jerk drill).
Gor Minasyan’s gold medal is the fifth medal of the delegation of the Republic of Armenia at the 29th Summer Universiade.