Ղազախստանի մայրաքաղաքում կկայանա Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա, որտեղ օգոստոսի 16-ին ղազախական մշակույթի գործիչների, զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների և բարձրաստիճան պետական պաշտոնյաների մասնակցությամբ «Աստանա expo-2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում։
Ծրագրում ներառված են մի շարք շնորհանդեսներ։ Հայաստանից մեկնած զբոսաշրջության ոլորտի մասնագետները կներկայացնեն Հայաստանը որպես զբոսաշրջային ուղղություն։
Կներկայացվեն նաև ինչպես էքսկուրսիոն ծրագրեր, միջոցառումային զբոսաշրջություն և հանգստյան օրերը Երևանում, այնպես էլ 2017 թվականի միջոցառումների օրացույցը, մասնակիցներին կտրամադրվեն տեղեկատվական բնույթի նյութեր, ինչպես նաև «Պատրաստված է Հայաստանում» նվերներ։
Ազգային օրվա շրջանակում կկայանա Հայաստանի և հայկական զբոսաշրջային արդյունքի մասին ֆիլմի շնորհանդես։ Ելույթ կունենա «Միքայել Ոսկանյան և ընկերներ բենդը»:

National Day of Armenia event to be held in Astana
The delegation led by Chairperson of the State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia Zarmine Zeytuntsyan has left for the capital of Astana of Kazakhstan where an event devoted to the National Day of Armenia will be held as part of Astana Expo-2017 on 16 August with the participation of Kazakh cultural figures, tourism representatives and high-ranking state officials.
The program includes several presentations. The tourism specialists of Armenia will present Armenia as a tourist attraction.
The specialists will also present excursion programs, event tourism and vacation in Yerevan, as well as the calendar of events for the year 2017. They will also provide the participants with informative materials and gifts “Made in Armenia”.
The National Day of Armenia event will feature the screening of a film devoted to Armenia and the country’s tourism result and performances by Mikayel Voskanyan and Friends Band.