Հայ մարզիկները 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերում արդեն նվաճել են 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ
Հայաստանի Հանրապետության խուլ մարզիկների հավաքականի անդամներ Ժորա Գրիգորյանը (71 կգ), Արարատ Սարգսյանը (75 կգ) և Նարեկ Նիկողոսյանը (80 կգ) 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերի հունա-հռոմեական ըմբշամարտի մրցումներում դարձել են բրոնզե մեդալակիրներ, իսկ ձյուդոյիստ Ռոբերտ Գևորգյանը (60 կգ) նվաճել է արծաթե մեդալ:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից, մեր մարզիկները ուժերն են չափելու նաև ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցապայքարում:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում ընթացող 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերը կավարտվեն հուլիսի 30-ին:

Армянские спортсмены на 23-х сурдлимпийских играх уже завоевали 1 серебряную и 3 бронзовых медали
Члены сборной команды глухих Республики Армения Жора Григорян (71кг.), Арарат Саркисян (75 кг.) и Нарек Никогосян (80 кг.) в соревнованиях по греко-римской борьбе 23-х сурдлимпийских игр стали бронзовыми медалистами, а дзюдоист Роберт Геворгян (60 кг.) завоевал серебряную медаль.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из Министерства спорта и по вопросам молодежи РА, наши спортсмены померятся силами также в вольной борьбе.
Напомним, что проходящие в турецком городе Самсун 23–е летние сурдлимпийские игры завершатся 30 июля.