Հայ մարզիկները 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերում արդեն նվաճել են 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ
Հայաստանի Հանրապետության խուլ մարզիկների հավաքականի անդամներ Ժորա Գրիգորյանը (71 կգ), Արարատ Սարգսյանը (75 կգ) և Նարեկ Նիկողոսյանը (80 կգ) 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերի հունա-հռոմեական ըմբշամարտի մրցումներում դարձել են բրոնզե մեդալակիրներ, իսկ ձյուդոյիստ Ռոբերտ Գևորգյանը (60 կգ) նվաճել է արծաթե մեդալ:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից, մեր մարզիկները ուժերն են չափելու նաև ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցապայքարում:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում ընթացող 23-րդ ամառային սուրդլիմպիկ խաղերը կավարտվեն հուլիսի 30-ին:

Armenian athletes have already scored 1 silver and 3 bronze medals at 23rd Summer Deaflympics
Members of the team of deaf athletes of the Republic of Armenia Zhora Grigoryan (71 kg), Ararat Sargsyan (75 kg) and Narek Nikoghosyan (80 kg) scored bronze medals, and judoist Robert Gevorgyan (60 kg) scored a silver medal at the Greco-Roman wrestling tournaments held at the 23rd Summer Deaflimpic Games.
As reported the Ministry of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia to Hayern Aysor, Armenia’s athletes will also put their strengths to the test during the freestyle wrestling tournament.
Let us remind that the 23rd Summer Deaflympics are taking place in the Turkish city of Samsun and will end on July 30.