«Նաիրի» համահայկական երաժշտական փառատոնի գլխավոր մրցանակակիրները կհյուրընկալվեն ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Հունիսի 29-ին, ժամը՝ 12:30-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար, «Նաիրի» համահայկական երաժշտական փառատոնի կազմկոմտեի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը կհանդիպի «Նաիրի» փառատոնի մրացանակակիրներին:
Հանդիպմանը կմասնակցեն Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանը, փառատոնի ղեկավար Սամվել Հարոյանը, փառատոնի գլխավոր մրցանակակիրներ Հովհաննես Չեքիջյանը, Տիգրան Մանսուրյանը, Ջիվան Գասպարյանը, Գեորգի Մինասովը, Ալինա Փահլևանյանը, Վլադիլեն Բալյանը, Բարսեղ Թումանյանը, Սվետլանա Նավասարդյանը, Ռուբեն Մաթևոսյանը, Մեդեա Աբրահամյանը, Գագիկ Հախվերդյանը, Անժելա Աթաբեկյանը:

Award recipients of Nairi Pan-Armenian Music Festival to be hosted at RA Ministry of Diaspora
On June 29 at 12:30, RA Minister of Diaspora, chairperson of the organizing committee for the Nairi Pan-Armenian Music Festival Hranush Hakobyan will meet with the participants of the Festival who won awards.
Among the participants of the meeting will be President of the Union of Composers of Armenia Aram Satyan; the Festival’s director Samvel Haroyan, as well as the major recipients of awards, including Ohannes Chekidjian, Tigran Mansurian, Jivan Gasparyan, Georgi Minasov, Alina Pahlevanyan, Vladilen Balyan, Barsegh Tumanyan, Svetlana Navasardyan, Ruben Matevosyan, Medea Abrahamyan, Gagik Hakhverdyan and Angela Atabekyan.