«Նաիրի» համահայկական երաժշտական փառատոնի գլխավոր մրցանակակիրները կհյուրընկալվեն ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Հունիսի 29-ին, ժամը՝ 12:30-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար, «Նաիրի» համահայկական երաժշտական փառատոնի կազմկոմտեի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը կհանդիպի «Նաիրի» փառատոնի մրացանակակիրներին:
Հանդիպմանը կմասնակցեն Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանը, փառատոնի ղեկավար Սամվել Հարոյանը, փառատոնի գլխավոր մրցանակակիրներ Հովհաննես Չեքիջյանը, Տիգրան Մանսուրյանը, Ջիվան Գասպարյանը, Գեորգի Մինասովը, Ալինա Փահլևանյանը, Վլադիլեն Բալյանը, Բարսեղ Թումանյանը, Սվետլանա Նավասարդյանը, Ռուբեն Մաթևոսյանը, Մեդեա Աբրահամյանը, Գագիկ Հախվերդյանը, Անժելա Աթաբեկյանը:

Главные лауреаты общеармянского музыкального фестиваля «Наири» посетят Министерство Диаспоры РА
Министр Диаспоры РА, председатель оргкомитета общеармянского музыкального фестиваля «Наири» Грануш Акопян 29 июня в 12:30 встретится с главными лауреатами фестиваля «Наири».
Во встрече примут участие председатель Союза композиторов Армении Арам Сатян, руководитель фестиваля Самвел Ароян, главные лауреаты фестиваля Ованес Чекиджян, Тигран Мансурян, Дживан Гаспарян, Георгий Минасов, Алина Пахлеванян, Владилен Балян, Барсег Туманян, Светлана Навасардян, Рубен Матевосян, Медея Абрамян, Гагик Ахвердян, Анжела Атабекян.