Արցախում հակառակորդը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել և հետ շպրտվել՝ տալով առնվազն 4 զոհ. ԱՀ ՊՆ
Ս.թ. հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների կողմից հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկվել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունը:
ՊԲ մարտական հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումները, շնորհիվ մարտավարական բարձր պատրաստվածության, դիրքային համակարգերի կահավորվածության և տեխնիկական պատշաճ հագեցվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ` հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ադրբեջանական կողմը հայկական մերձդիրքային հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ներթափանցման փորձը կանխելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: Առաջնագծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ արցախյան զինուժի լիակատար վերահսկողության ներքո:

Противник в Арцахе предпринял попытку диверсионного проникновения и был отброшен, понеся минимум 4 жертвы: МО Республики Арцах
В ночь с 21 на 22 июня с. г. азербайджанским спецназом на линии соприкосновения была предпринята попытка диверсионного проникновения. Об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
Подразделения АО, несущие боевое дежурство, благодаря высокой боевой подготовке, оснащенности позиционных систем должной техникой своевременно зафиксировали продвижение диверсионной группы и, нанеся противнику минимум 4 жертвы, отбросили  на исходные позиции. Азербайджанская сторона вблизи армянских позиций оставила личные предметы своих спецназовцев.
В ходе предотвращения попытки проникновения АО потерь не имела. Оперативная ситуация на передовой продолжает оставаться под полным контролем ВС Арцаха.