Գագիկ Գինոսյանը Ստեփանակերտում ազգային պարերի բաց դաս է ացկացնելու
Հունիսի 7-ին՝ ժամը 19:00-ին, Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան օղակաձև պուրակում կազմակերպվելու է ազգային պարերի բաց դաս:
Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում    ասել  է «Արցախ»  ազգագրական  պարերի    համույթի    անդամ,  պարուսույց  Թամար   Սարգսյանը:
Նա  տեղեկացրել է, որ    ազգային պարերի բաց դասն  անց  է  կացվելու   «Կարին» ավանդական երգի-պարի խմբի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար Գագիկ Գինոսյանի  կողմից:
«Գագիկ  Գինոսյանի  այցի   հիմնական  առաքելությունն  այն է,  որպեսզի  Արցախի  պարուսույցներին  ու  պարասերներին  հասու    դարձնի  հայկական    ավանդական  պարերի      խորհուրդը, իմաստն  ու  կարևորությունը   և սովորեցնի  պարաքայլերի  ձևերն  ու  հմտությունները: Մենք     վստահ  ենք՝  Արցախում   շուտով  ազգային  երգն    ու  պարն   էլ  ավելի     մասսայական  է  դառնալու»,-նշել   է    Թ.  Գրիգորյանը:

Gagik Ginosyan to teach Armenian national dances during open lesson in Stepanakert
On June 7 at 19:00, an open lesson of Armenian national dances will be held at Shahumyan Oval Grove in Stepanakert.
This is what member of Artsakh Armenian Ethnographic Dance Ensembles and dance instructor Tamar Sargsyan told Artsakhpress.
Sargsyan informed that the open lesson would be hosted by founding artistic director of Karin Traditional Song and Dance Ensemble Gagik Ginosyan.
“The main purpose of Gagik Ginosyan’s visit is to teach dance lovers and instructors of Artsakh the symbol, meaning and importance of traditional Armenian dances and the dance steps and skills. We are certain that Armenian songs and dances will become even more popular in Artsakh soon,” Sargsyan noted.