Երևանի թիվ 147 հիմնական դպրոցը կկրի Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի անունը
Երեւանի թիվ 147 հիմնական դպրոցը, որտեղ սովորել է Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանը, կկրի հերոսի անունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել է դպրոցի տնօրեն Մարգարիտա Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ դպրոցի կողմից արված առաջարկը վերջնականապես կհաստատվի Երևանի ավագանու առաջիկա նիստում:
Ավելի վաղ Երեւանի ավագանու անդամ Անահիտ Բախշյանը սոցցանցում գրառում էր կատարել՝ մասնավորապես նշելով, որ ապրիլի 18-ին Երևանի ավագանու կրթության, մշակույթի, սպորտի և տուրիզմի հանձնաժողովում ներկայացվել է որոշման նախագիծ, որով առաջարկվում է Երևանի թիվ 147 դպրոցն անվանակոչել Արցախի հերոս, այդ դպրոցի շրջանավարտ Ռոբերտ Աբաջյանի անունով:
«Հանձնաժողովի անդամներս միաձայն դրական եզրակացություն տվեցինք այդ նախագծին: Ուրախ եմ այս նախագծի համար»,-գրել է Անահիտ Բախշյանը:

Primary School #147 of Yerevan to be named after hero of Artsakh Robert Abajyan
Primary School #147 in Yerevan, the school that hero of Artsakh Robert Abajyan attended, will be named after the hero, reported Director of the School Margarita Hovhannisyan to Armenpress.
Hovhannisyan stated that the School’s proposal will be confirmed during the upcoming session of the Council of Elders of Yerevan.
Earlier, member of the Council of Elders Anahit Bakhshyan had posted a comment on a social network, stating that a draft decision proposing to name School #147 of Yerevan after hero of Artsakh and the School’s alumnus Robert Abajyan was submitted to the Committee on Education, Culture, Sport and Tourism of the Council of Elders of Yerevan on 18 April.
“We members of the Committee approved the draft. I am pleased with this draft,” wrote Anahit Bakhshyan.