«Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակը. մեկդարյա լռություն» գրքի շնորհանդեսը Իսպանիայում
Մայիսի 19-ին Իսպանիայի Բալեարյան կղզիներում կկայանա «Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակը. մեկդարյա լռություն» գրքի շնորհանդեսը: Գիրք, որը հնարավոր է դարձել իրականություն դարձնել ավելի քան երկու տարվա աշխատանքից հետո։ Արթուր Ղուկասյանի նախաձեռնությամբ թեմայի շուրջ գրքի էջերում խոսել են պատմաբաններ, լրագրողներ, իրավաբաններ, արձակագիրներ, բանաստեղծներ, դրամատուրգներ, արվեստագետներ: «Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, ընդհանուր թվով շուրջ 35 հեղինակներ՝ Հայաստանից, Իսպանիայից, Բոլիվիայից, Չիլիից, Գվատեմալայից, Կոլումբիայից, Վենեսուելայից, Պերուից, Պուերտո Ռիկոյից, Հոնդուրասից, Էկվադորից, Լիբանանից, Ֆրանսիայից, Պանամայից, Ուրուգվայից, Կուբայից, Պարագվայից, Արգենտինայից, Էլ Սալվադորից, Դոմինիկյան Հանրապետությունից:
Ստորև ներկայացնում ենք հեղինակներին՝ Արթուր Ղուկասյան, Աիդա Ակոստա, Խոսե Լուիս Ալվարես Վելես, Նուրիա Անյո, Վիկտոր Ուգո Արեվալո Խորդան, Ֆրեդդի Դ. Աստորգա, Էդգարդո Դանիել Բառեդա Վաելսուելա, Դորա Իսաբել Բերդուգո Իրիարտե, Ռոնի Բոլիվար, Էնրիկե Բուստամանտե, Խոսե Կարաբայո, Ամադո Կարբոնեյ Սանտոս, Ֆրանցիսկո Դոմենե, Սանտոս Դոմինգես Ռամոս, Խուլիո Ֆերնանդես Պելաես, Միգել Ալբերտո Գոնսալես Գոնսալես, Գ.Հ. Գուարչ, Խոսե Անտոոնիո Գուռիարարան, Դիք Լեստեր Նունյես, Սանդրա Բեատրիս Լուդենյա Խիմենես, Ռոդրիգո Յանո Իսասա, Արա Մալիքյան, Վիրխինիա Մենդոսա, Խուան Մերելո-Բարբերա, Ժան Մեյեր, Մարկոս Անտոնիո Պարեխա Սոսա, Գոնսալո Պերերա, Լուիս Մանուել Պերես Բոիտել, Խորխե Ռուբիանի, Մարիանո Սարավիա, Յանիրա Սոունդի, Գուստավո Ստերժեկ, Լուսիանո Անդրես Վալենսիա, Ֆերնանդո Խոսե Վակերո Օրոկիետա, Մաքսիմո Վեգա, Գրեգորիո Վիխիլ-Էսկալերա։

Презентация в �?спании книги «Столетие Геноцида армян: вековое молчание»
В �?спании, на Балеарских островах, 19 мая состоится презентация книги «Столетие Геноцида армян: вековое молчание». Книги, которую удалось сделать реальностью ценой двухлетнего труда. По инициативе Артура Гукасяна тему рассматривают на страницах книги историки, журналисты, юристы, прозаики, поэты, драматурги, деятели искусства. Как сообщает «Армяне сегодня» – общей численностью около 35 авторов из Армении, �?спании, Боливии, Чили, Гватемалы, Колумбии, Венесуэлы, Перу, Пуэрто Рико, Гондураса, Эквадора, Ливана, Франции, Панамы, Уругвая, Кубы, Парагвая, Аргентины, Эл Салвадора, Доминиканской Республики.
Ниже представляем авторов труда: Артур Гукасян, Аида Акоста, Хосе Луис Алварес Велес, Нуриа Анье, Витор Уго Алеваро Хордан, Фредди Д. Асторга, Эдгардо Даниел Бареда Ваэлсуела, Дора �?сабел Бердуго �?риарте, Рони Боливар, Энрике Бустаманте, Хосе Карабайо, Амадо Карбоней Сантос, Франциско Домене, Сантос Домингес Рамос, Хулио Фернандес Палеас, Мигель Альберто Гонсалес, Г.А. Гуарч, Хосе Антонио Гурриара, Дик Лестер Нуньес, Сандра Беатрис Лудения Хименес, Родриго Яно �?саса, Ара Маликян, Вирхиния Мендоса, Хуан Мерело-Барбера, Жан Мейер, Маркос Антонио Пареха Соса, Гонсало Перрера, Луис Мануел Перес Боитель, Хорхе Рубиани, Мариано Саравиа, Янира Соунди, Густаво Стержек, Лусиано Андрес Валенсия, Фернандо Хосе Вакеро Орокиета, Максимо Вега, Грегорио Вихил-Эскалера.