«Զբոսաշրջության զարգազման հիմնադրամ»-ը ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեի հետ համատեղ 2017 թվականի մայիսի 7-ին Ծաղկաձոր քաղաքում կազմակերպում է Հայկական կոնյակի փառատոն:
Ինչպես
«Հայերն այսօր»-ին հայտնում են Հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության բաժնից, փառատոնին մասնակցության համար հրավիրվում են հայաստանյան կոնյակ արտադրող բոլոր ձեռնարկությունները, որոնք հետաքրքրված և շահագրգռված են Հայկական կոնյակի միջազգային ճանաչելության բարձրացման, ավանդական և նոր շուկաներում Հայկական կոնյակի հանրայնացման հարցում:
Մասնակցության և հարցերի համար բոլոր հետաքրքրվող և մասնակցել ցանկացող կազմակերպությունները կարող են դիմել «Զբոսաշրջության Զարգացման Հիմնադրամ» (հասցե՝ Եզնիկ Կողբացի 53, 0002 Երևան ):

Tsaghkadzor to host Armenian Brandy Festival
On May 7, 2017, the Tourism Development Foundation and the State Tourism Committee of the Republic of Armenia are organizing an Armenian Brandy Festival in Tsaghkadzor.
As reported the Department of Public Relations and Media of the Foundation to Hayern Aysor, all the festival is open to all Armenian brandy-producing companies interested in raising the level of recognizability of Armenian brandies in the world and popularizing Armenian brandies in the new and traditional markets.
For questions and participation, all interested organizations can contact the Tourism Development Foundation (Address: 53 Yeznik Koghbatsi Street, Yerevan 0002).