«Խոսում ենք հայերեն». հանդիպումների շարք Սանկտ-Պետերբուրգում
ՌԴ Սանկտ-Պետերբուրգի պետհամալսարանի շրջանավարտների հայկական ակումբը «Նոր սերունդ» երիտասարդական կազմակերպության հետ համատեղ անցկացնում է «Խոսում ենք հայերեն» հանդիպումների շարքը, որի նպատակը Սանկտ-Պետերբուրգում բնակվող հայ երիտասարդներին հայոց լեզվի, պատմության, հայկական մշակույթի և Հայաստանի վերաբերյալ տեղեկությունների տրամադրումն է, ինչպես նաև հայոց լեզվի պահպանումը։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում է Սանկտ-Պետերբուրգի պետհամալսարանի շրջանավարտների հայկական ակումբի ղեկավար Խաչիկ Սողոմոնյանը, հանդիպումներն անցկացվում են միայն հայերենով, դասախոսություն-քննարկում ձևաչափով։
Մարտի 18-ին կայանալիք հանդիպմանը նախատեսված է «Սինգապուրի հրաշքը, գաղտնիքներ և բացահայտումներ. հայերը Սինգապուրում» թեմայով քննարկումը։

“Speaking Armenian” series of meetings in Saint Petersburg
The Armenian Alumni Club of Saint Petersburg State University and the New Generation youth organization are holding the “Speaking Armenian” series of meetings aimed at providing the young Armenians of Saint Petersburg with information about the Armenian language, history, culture an Armenia, as well as preserving the Armenian language.
As reported President of the Armenian Alumni Club of Saint Petersburg State University Khachik Soghomonyan to Hayern Aysor, the meetings are held through lectures and discussions in Armenian.
The topic for the March 18 meeting is “The Wonder, Secrets and Discoveries of Singapore: The Armenians in Singapore”.