Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 14-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ: Բարձր մակարդակի բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների միջև մի շարք ոլորտներում՝ քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար, մշակութային երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը մտքեր կփոխանակեն նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք արդիական խնդիրների շուրջ, կքննարկեն ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը:
ՌԴ պաշտոնական այցի շրջանակներում Նախագահ Սարգսյանը կհյուրընկալվի Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտում, որտեղ հանդիպում կունենա համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

President Serzh Sargsyan Will Conduct Offical Visit To The Russian Federation
On March 14, President Serzh Sargsyan will conduct a two-day official visit to the Russian Federation.
The President of Armenia will hold meetings with the highest leadership. During the high-level negotiations discussed will be pivotal issues of the bilateral agenda related to the cooperation of the strategic partners in the political, trade and economic, humanitarian, and cultural areas, as well as issues related to the integration processes in the Eurasian area.
Presidents Serzh Sargsyan and Vladimir Putin will exchange views on the pressing international and regional issue and will discuss the NK peace process.
In the framework of his official visit to the Russian Federation, President Sargsyan will be hosted at the Moscow State Institute of International Relations where he will meet with the faculty and students.