Արցախցի մարզիկն արժանացել է ոսկե մեդալի
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է Արցախի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Իվան Ազիզբեկյանը և նշել, որ այդ առաջնությանը մասնակցում էին նաև արցախցի մարզիկները:
«Կանանց մրցապայքարում արցախցի մարզիկներից մրցանակային 1-ին տեղ է գրավել Սոսե Բալասանյանը (56կգ)՝ արժանանալով ոսկե մեդալի և դրամական պարգևի, 3-րդ տեղ` Գայանե Ազիզբեկյանը (52կգ): Աղջիկների մրցապայքարում 2-րդ տեղ են գրավել Ռուզաննա Բալասանյանը (44կգ) և Ժենյա Խաչատրյանը (60կգ), 3-րդ տեղ` Լիլիթ Եսայանը (56կգ)»,-ասել է Ի. Ազիզբեկյանը և ընդգծել, որ ինքը՝ որպես մարզիչ, գոհացուցիչ է համարում առաջնության արդյունքերը:

Спортсменка из Арцаха удостоилась золотой медали
В Ереване 5 марта состоялось первенство РА по самбо среди женщин и девушек. Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил главный тренер Федерации дзюдо Арцаха �?ван Азизбекян, отметивший, что в этом первенстве участвовали также спортсменки из Арцаха.
«В борьбе среди женщин первое призовое место из арцахских спортсменок завоевала Сосе Баласанян (56 кг), удостоившись золотой медали и денежной премии, третье место – Гаяне Азизбекян (52 кг). В борьбе среди девушек второе место заняли Рузанна Баласанян (44 кг) и Женя Хачатрян (60 кг), третье – Лилит Есаян (56 кг)», – сказал �?.Азизбекян, подчеркнув, что он, как тренер, считает результаты удовлетворительными.