Կառավարությունը Ռուզաննա Հակոբյանին հաստատեց ԳՊՀ ռեկտորի պաշտոնում
ՀՀ կառավարությունը հաստատեց Գավառի պետական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնում Ռուզաննա Հակոբյանի ընտրության արդյունքները: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը նշեց, որ ընտրությունն անցկացվել է փետրվարի 25-ին:
ԳՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար հայտարարված բաց մրցույթին սահմանված ժամկետում ԳՊՀ գիտական խորհրդի կողմից առաջադրվել է համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, դոցենտ Ռուզաննա Խաչիկի Հակոբյանի թեկնածությունը:
Փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքներով իրավաբանական գիտությունների դոկտոր,դոցենտ Ռուզաննա Հակոբյանը միաձայն ընտրվել է ԳՊՀ ռեկտոր:

Правительство утвердило Рузанну Акопян в должности ректора ГГУ
Правительство РА утвердило результаты выборов Рузанны Акопян в должности ректора Гаварского государственного университета. Министр образования и науки РА Левон Мкртчян отметил, что выборы состоялись 25 февраля.
Для участия в открытом конкурсе на вакантную должность ректора ГГУ в установленные сроки ученым советом ГГУ была выдвинута  кандидатура исполняющей обязанности ректора университета, доктора юридических наук Рузанны Хачиковны  Акопян.
По результатам закрытого тайного голосования доктор юридических наук, доцент Рузанны  Акопян была единогласно избрана ректором ГГУ.