Օստենդի հայ համայնքը կհյուրընկալի Արցախյան քառօրյա պատերազմի հերոս Արման Ավետիսյանին
«Հայերն այսօր»-ը ներկայացնում է Բելգիայի Օստենդ քաղաքի «Արագած» մշակութային միության տարածած հաղորդագրությունը.
-Մեր հայրենիքը քառօրյա պատերազմ ապրեց..
Մեր քաջ տղաները չնահանջեցին և մինչև վերջին շունչը արյան գնով պայքարեցին` պահպանելով մեր սահմանները: Ցավոք, ունեցանք նաև զոհեր և վիրավորներ: Այսօր աշխարհի տարբեր անկյուններում ապրող հայերը փորձում են հնարավորինս անել, որպեսզի օգնության ձեռք մեկնեն զոհված և վիրավոր զինվորների ընտանիքներին:
Հունվար ամսին Բելգիա էր ժամանել 19-ամյա Արցախյան քառօրյա պատերազմի հերոս Արման Ավետիսյանը, ձախ ոտքի ստորին հատվածի պրոթեզավորման նպատակով: Պրոթեզավորումն անցել է բարեհաջող, ինչի համար շատ ուրախ ենք: Արմանն ընտանիքի միակ զավակն է և մայրիկի հետ բնակվում է (վարձով) Արարատում:
Շաբաթ օրը` մարտի 4-ին, ժամը` 10:00-ին, «Արագած» մշակութային միությունը կհյուրընկալի Արմանին Օստենդ քաղաքում: Նախատեսված է հանդիպում մեր դպրոցի սաների և բոլոր նրանց հետ, ովքեր կցանկանան հանդիպել մերօրյա հերոսին:

Армянская община Остенда примет героя четырехдневной Арцахской войны Арманга Аветисяна
«Армяне сегодня» представляет сообщение, распространенное культурным союзом «Арагац» бельгийского города Остенд.
«Наша Родина пережила четырехдневную войну…
Наши отважные парни не отступили и до последнего вздоха ценой крови боролись, обороняя наши границы. Увы, имеются также погибшие и раненые. Сегодня армяне, живущие в разных уголках мира, стараются по возможности протянуть руку помощи семьям погибших и раненых воинов.
В январе в Бельгию прибыл 19-летний герой Арцахской четырехдневной войны Арман Аветисян с целью протезирования нижней части левой ноги. Протезирование прошло удачно, чему мы очень рады. Арман единственный сын в семье и вместе с матерью проживает по найму в Арарате.
В субботу, 4 марта, в 10:00 культурный союз «Арагац» примет в гости Армана в городе Остенд. Запланирована встреча с учащимися нашей школы и всеми, кто пожелает встретиться с героем наших дней.