ԱՄՆ կառավարությունը լրացուցիչ 4,8 մլն դոլար կուղղի Հայաստանում մասնավոր հատվածի զարգացմանը
Հայաստանի կառավարությունը համաձայնություն տվեց ՀՀ և ԱՄՆ կառավարությունների միջև «Ավելի մրցունակ և զանազանեցված մասնավոր հատվածի շուրջ» օժանդակության համաձայնագրի թիվ 9 փոփոխության կնքման առաջարկությանը: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը նշեց, որ նախատեսվում է 4 մլն 800 հազար դոլար լրացուցիչ ֆինանսական հատկացում, որի դեպքում ամերիկյան կողմի տրամադրած դրամաշնորհների ընդհանուր գումարը համաձայնագրի շրջանակում կկազմի 61 մլն 136 հազար դոլար:
«ԱՄՆ ՄԶԳ տրամադրած տեղեկատվության համաձայն` հատկացվելիք 4,8 մլն դոլարը կուղղվի իրականացվող 6 ծրագրերի ֆինանսավորմանը, մասնավորապես, «Գործընկերություն գյուղական բարեկեցության», «Գյուղական զարգացման ընդլայնված նախաձեռնություն», «Մշակութային զբոսաշրջություն Հայաստանում», «Աջակցություն Ագրոբիզնեսի ուսուցման կենտրոնին»»,- Արմենպրես-ի հաղորդմամբ, ասաց Սուրեն Կարայանը:

US government to provide additional 4.8 mln USD for Armenia’s private sector development
Armenia’s Government approved the proposal to sign number 9 amendment of assistance agreement over “More competitive and diversified private sector” between the governments of Armenia and the US, reports “Armenpress”. Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan said it is expected to allocate additional 4 million 800.000 USD finance, in case of which the total amount of grants provided by the US will comprise 61 million 136.000 USD.
“According to the information by the USAID, 4.8 million USD will be allocated to finance the ongoing 6 programs, particularly, “Partnership for Rural Prosperity”, “Advanced Rural Development Initiative”, “Cultural Tourism in Armenia”, “Support for Agribusiness Teaching Center”, the Minister said.