Տեղի կունենա Ֆինանսիստների և բանկիրների համահայկական 2-րդ համաժողովը
Նոյեմբերի 21-ին ժամը 12:30-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Ֆինանսիստների և բանկիրների համահայկական 2-րդ համաժողովը: Համաժողովին բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը, Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ դոկտոր Հարություն Սամուելյանը (Հասցե՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, Էրեբունի սրահ):
Համաժողովին կմասնակցեն Սփյուռքից ժամանած ֆինանսիստներ, ինչպես նաև Հայաստանի կենտրոնական բանկի, առևտրային բանկերի, ապահովագրական և աուդիտորական ընկերությունների, վարկային կազմակերպությունների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ: Կքննարկվեն Հայաստանի ֆինանսական համակարգի զարգացման միտումներին և մարտահրավերներին վերաբերող խնդիրներ:

Состоится 2-й Общеармянский форум финансистов и банкиров
По инициативе Министерства Диаспоры РА 21 ноября в 12:30 состоится 2-й Общеармянский форум финансистов и банкиров (адрес: В.Саркисяна, 26/1, бизнес-центр «Эребуни-плаза», 9-й этаж, зал «Эребуни»). Со вступительными речами на форуме выступят министр Диаспоры РА Грануш Акопян, заместитель председателя Центрального банка Нерес Ерицян, заместитель председателя Центрального банка Ливана доктор Арутюн Самуэлян.
В форуме примут участие прибывшие из Диаспоры финансисты, а также руководители и представители Центробанка РА, коммерческих банков, страховых и аудиторских компаний, кредитных организаций. Будут обсуждены вопросы, касающиеся тенденций развития и вызовов финансовой системы Армении.