Հայկ Դեմոյանը պարգևատրել է «Ազդակ»-ի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանին
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի (ՀՑԹԻ) տնօրեն Հայկ Դեմոյանը «Հենրի Մորգենթաու» երախտագիտության մեդալ հանձնեց «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր և տնօրեն Շահան Գանտահարյանին:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ը տեղեկանում է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից՝ ՀՑԹԻ-ն գնահատում և կարևորում է «Ազդակ»-ի խմբագրության, մասնավորապես՝ գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանի աջակցությունը և մասնակցությունը Հայկ Դեմոյանի՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարեկիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի քարտուղարի լիբանանահայ համայնքի հետ տարվող աշխատանքներին:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը և Լիբանանում լույս տեսնող «Ազդակ» օրաթերթը տարիներ ի վեր ունեն սերտ համագործակցություն: Ազդակի էջերում հրատարակվում են ՀՑԹԻ գործունեությունը լուսաբանող և ՀՑԹԻ կայքէջում հրապարակվող տեղեկություններ: Ազդակի բացառիկ հատորներում լույս են տեսնում նաև ՀՑԹԻ գիտաշխատողների հոդվածները:

Hayk Demoyan awards Editor-in-Chief of Aztag Daily Shahan Kandaharian
Director of the Armenian Genocide Museum-Institute (AGMA) Hayk Demoyan has granted the Henry Morgenthau Medal of Gratitude to Editor-in-Chief and director of Aztag Daily Shahan Kandaharian.
As reported the Armenian Genocide Museum-Institute, according to Hayern Aysor, the AGMA appreciates and attaches importance to the support of Aztag Daily’s editorial office and especially Editor-in-Chief Shahan Kandaharian and participation in the activities of Hayk Demoyan (Demoyan is also Secretary of the State Commission on Coordination of the events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide) with the Armenian community of Lebanon.
The Armenian Genocide Museum-Institute and Lebanon’s Aztag Daily have been closely collaborating for many years. Aztag sheds light on the activities of the AGMA and publishes news posted on the website of the AGMA. The articles by scientific workers of the AGMA are also published in the special editions of Aztag Daily.