Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարին
Նոյեմբերի 23-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մադագասկարի մայրաքաղաքում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարական համաժողովի շրջանակներում հանդիպեց ՖՄԿ գլխավոր քարտուղար Միկաել Ժանին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ արվեց Երևանում անցյալ տարի կայացած Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարական համաժողովի արդյունքներին։ Այս համատեքստում Միկաել Ժանը նշեց, որ ջերմությամբ է հիշում իր այցելությունը Հայաստան և համաժողովի կազմակերպչական բարձր մակարդակը։
Հայաստանի արտգործնախարարն ու Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարն անդրադարձան ՖՄԿ ամրապնդման և հեղինակության բարձրացման նպատակով ձեռնարկվող քայլերին։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին նախարարական համաժողովի և Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի նախատրաստման աշխատանքների շուրջ։

Министр иностранных дел Армении встретился с генеральным секретарем Франкофонии
23-го ноября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в рамках проходящей в столице Мадагаскара министерской конференции Международной организации Франкофония (МОФ) встретился с генеральным секретарем организации Микаэль Жан.
В ходе встречи стороны коснулись результатов прошедшей в прошлом году в Ереване министерской конференции Международной организации Франкофонии. В этом контексте Микаэль Жан отметила, что с теплотой вспоминает свой визит в Армению и высокий уровень организации конференции.
Министр иностранных дел Армении и генеральный секретарь Франкофонии обсудили шаги, направленные на укрепление МОФ и на повышение ее авторитета.
Собеседники обменялись мнениями вокруг министерской конференции и обсудили подготовительные работы предстоящего саммита Франкофонии.