Մահացել է հայտնի շոումեն ու սիրված երգիչ հայազգի Անդրեյ Դավիդյանը
Հայտնի շոումեն ու սիրված երգիչ, ռուսական երաժշտական «Ձայն» հեռուստանախագծից հանդիսատեսին առավել ճանաչելի դարձած, հայազգի Անդրեյ Դավիդյանն այսօր՝ նոյեմբերի 13-ի առավոտյան, մահացել է:
Այս մասին տեղեկացնում է «Լայֆ»-ը: Ըստ լրատվամիջոցի, 60-ամյա Անդրեյ Դավիդյանը ավելի վաղ տեղափոխվել էր մոսկովյան Բոտկինսկի հիվանդանոց, որտեղ ախտորոշվել էր ինսուլտ և գտնվում էր կոմայի մեջ:
Նշենք, որ Դավիդյանն իր երաժշտական ուղին սկսել է դեռեւս 1993-ից, երբ հիմնեց Sound Cake խումբը: 2013-ին նա մասնակցել է ռուսական «Ձայնը» նախագծի կույր լսումներին՝ կատարելով «Georgia on my mind» երգը: Նա ճանաչվել էր «երեկոյի աստղը»:

Умер участник «Голоса» Андрей Давидян
Умер участник проекта «Голос» Андрей Давидян, госпитализированный накануне в Боткинскую больницу. Музыканту было 60 лет, сообщает Арменпресс со ссылкой на Life. Ранее сообщалось о том, что у Давидяна диагностирован инсульт и отек мозга. В больнице артист впал в кому, из-за чего его подключили в аппарату искусственной вентиляции легких. Медики не давали утешительных прогнозов.
Андрей Давидян прославился во времена первой волны московского рок-движения. Он играл в коллективе «Високосное лето» с Крисом Кельми и Александром Ситковецким. Во втором сезоне шоу в 2013 году он стал самым пожилым его участником. Свой последний концерт Андрей Давидян дал 16 октября в Москве.