Կարո Փայլանը մասնակցել է ի պաշտպանություն Cumhuriyet պարբերականի բողոքի ակցիային
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը եւս միացել է ընդդիմադիր Cumhuriyet պարբերականի խմբագրության դիմաց տեղի ուենցող ակցիային։
Կարո Փայլանն իր Facebook-ի ու Twitter-ի էջով տեղեկացրել է, որ մասնակցում է ի պաշտպանություն Cumhuriyet պարբերականի անցկացվող բողոքի ակցիային։
Նա բոլոր ժողովրդավար ուժերին կոչ է արել լուռ չմնալ։
Նշենք, որ թուրքական իշխանությունների հրահանգով դատախազությունը ահաբեկիչների հետ համագործակցելու մեղադրանքով ձերբակալել է Cumhuriyet պարբերականի գլխավոր խմբագրին ու մի շարք լրագրողների։

Armenian MP of Turkey joins picket in support of opposition newspaper
Istanbul-Armenian Garo Paylan, a member of the pro-Kurdish People’s Democratic Party (HDP) and member of the Turkish Parliament, joined the ongoing protest outside the office of the opposition Cumhuriyet daily of Turkey.
Paylan informed in his Facebook and Twitter accounts that he is participating in this demonstration in support of Cumhuriyet.
He also urged all democratic forces not to remain silent.
By the order of Turkish authorities, the prosecutor’s office detained the chief editor and several journalists of this newspaper, and on charges of collaborating with terrorists.