Ստրասբուրգում հայկական կոնյակի և քաղցրավենիքների համտես-հյուրասիրություն է կազմակերպվել
Ինչպես  տեղեկանում ենք Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջից, Եվրախորհրդի Նախարարների կոմիտեում կայացած ԵԽ Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի 31-րդ նստաշրջանից հետո Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի կողմից իրականացվել է համտես-հյուրասիրություն։
Ներկաները հնարավորություն են ունեցել համտեսել հայկական կոնյակ, Հայաստանի տարբեր շրջանների ավանդական քաղցրավենիքները:
Միջոցառումը, որ կազմակերպվել է հայկական արտադրանքի ճանաչելիության բարձրացման և Եվրամիության շուկայում առաջմղման նպատակով, լայն արձագանք է գտել նստաշրջանի մասնակիցների շրջանակում: Այն իրականացվել է Հայաստանի տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հետ համատեղ՝ արտահանման խթանմանն ուղղված Կառավարության ծրագրով:

An Armenian brandy and pastry tasting event was organized in Strasbourg.
As reported on the Facebook page of the Development Foundation of Armenia, the Development Foundation of Armenia held a tasting event following the 31st session of the Council of Europe Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe held as part of the session of the Committee of Ministers of the Council of Europe.
The attendees had a chance to taste Armenian brandy and the traditional pastries of different regions of Armenia.
The event was organized to make Armenian products more recognized and advance them in the market of the European Union and sparked many reactions among the participants of the session. It was carried out in association with Armenia’s Ministry of Territorial Administration and Development and was part of the program of the Government aimed at promoting exports.