Հայաստանն ու Ուկրաինան կհամագործակցեն գիտության եւ տեխնոլոգիաների ոլորտում
Հայաստանն ու Ուկրաինան պայմանավորվել են 2013-2017թթ. գիտության եւ տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության մասին: Երեւանում կայացել է հայ-ուկրաինական հանձնաժողովի նիստ, որի ընթացքում կողմերը տվյալներ են փոխանակել Հայաստանի եւ Ուկրաինայի գիտատեխնիկական եւ ինովացիոն ոլորտի վիճակի եւ հիմնական ուղղությունների մասին:
Ուկրաինայի Գիտության, ինովացիաների եւ ինֆորմատիզացիայի պետական գործակալությունը եւ Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեն գիտության եւ տեխնոլոգիաների ոլորտում 2013-2017թթ. համագործակցության ծրագիր են ստորագրել:
Նոր ծրագիրը նախատեսում է համատեղ նախագծերի իրականացում, գիտնականների փոխանակում, համատեղ սեմինարների եւ կոնֆերանսների կազմակերպում եւ գիտական գործունեության հետ կապված համագործակցության այլ տեսակներ:

Армения и Украина будут сотрудничать в сфере науки и технологий
Армения и Украина договорились о сотрудничестве в сфере науки и технологий на 2013-2017 гг. В Ереване состоялось заседание украино-армянской комиссии в ходе которой стороны обменялись информацией о состоянии и основных направлениях научно-технической и инновационной сфер в Украине и Армении.
Государственное агентство по вопросам науки, инноваций и информатизации Украины и Государственный комитет по науке Министерства образования и науки Армении подписали программу сотрудничества в области науки и технологий на 2013-2017 годы.
Новая программа предусматривает реализацию совместных проектов, обмен учеными, организация совместных семинаров и конференций и других видов сотрудничества, связанных с научной деятельностью.