Յարգարժա´ն տիկին նախարար.
«Արձագանգ» պարբերաթերթի խմբագրութեան անունով շնորհակալութիւն կը յայտնեմ մեր վարչութեան նոր կազմի ընտրութեան առթիւ Ձեր ուղարկած շնորհաւորական գրութեան համար:
Խորապէս զգացուած ենք Ձեր գնահատանքի խօսքերէն եւ ջերմ մաղթանքներէն, որոնք մեզ կը մղեն նոր եռանդով շարունակելու «Արձագանգ»-ի լոյս ընծայումը:
Անկեղծ զգացումներով կը շնորհաւորենք Ձեզ և Ձեր անձնակազմը Սփիւռքի նախարարութեան հիմնադրութեան հնգամեայ յոբելեանին առթիւ: Անցնող հինգ տարիներուն ընթացքին անգնահատելի է Սփիւռքի նախարարութեան կատարած հսկայական աշխատանքը ի նպաստ Հայաստան-Սփիւռք կապերու առաւել ամրապնդման եւ զարգացման: Ձեր նախարարութեան իրականացուցած զանազան ծրագիրներուն շնորհիւ սփիւռքահայ երիտասարդներ կը կապուին Մայր Հայրենիքին ու աւելի գիտակից կը դառնան իրենց հայ ինքնութեան:
Ձեզի կը մաղթենք առողջութիւն և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու ու հայրենանպաստ գործունէութեանց ծիրին մէջ:

От имени редакции периодической газеты «Ардзаганк» выражаю благодарность за Ваше поздравительное послание по поводу избрания нового состава нашего правления.
Глубоко признательны за Ваши оценки и сердечные пожелания, которые призывают нас с новым энтузиазмом продолжать выпуск «Ардзаганка».
�?скренне поздравляем Вас и ваш коллектив с юбилеем пятилетия основания Министерства Диаспоры. Неоценима колоссальная работа на благо еще большего укрепления и развития связей Армения-Диаспора, выполненная Министерством Диаспора в течение истекших пяти лет. Благодаря различным программам, осуществленным вашим Министерством, армянская молодежь Диаспоры привязывается к Матери-Родине и более сознательно относится к своей армянской идентичности.