Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր
Սեպտեմբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 700 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց):
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են հրադադարի ռեժիմը եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 20 times, from late Friday night to early Saturday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired around 700 shots toward the Armenian position-holders, and by way of rifle weaponry, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
In addition, the adversary fired 200 shots from large-caliber machine guns, in a northerly direction of the line of contact.
But the NKR Defense Army vanguard units maintained the ceasefire, for the most part, and continued confidently carrying out their military watch.