ԱԽԱԼՑԽԱՅՈՒՄ ԲԱՑՎԵՑ ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ ԻԳԻԹԽԱՆՅԱՆԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԸ
Ախալցխայի Վահրամ Գայֆեճյանի անվան ստեղծագործողների տանը բացվեց միության ղեկավար Ալեքսանդր Իգիթխանյանի 60-ամյակին նվիրված նկարների անհատական ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսին ներկայացված էին Ալեքսանդր Իգիթխանյանի նկարները եւ այլ ստեղծագործական ժանրի աշխատանքները:
Անհատական ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին Ախալցխայի գամգեբելիի տեղակալ Աշոտ Մանասյանը, Ախալցխայի Հայկական երիտասարդական կրթամշակութային կենտրոնի ներկայացուցիչները աշակերտների հետ միասին, ինչպես նաեւ քաղաքի մտավորականները եւ միության գործունեությամբ հետաքրքրվող անձինք:
Ցուցահանդեսի բացման առիթով գովասանքի եւ շնորհակալական խոսքերով հանդես եկան միջոցառմանը ներկա մի շարք մտավորականներ, ինչից հետո Ալեքսանդր Իգիթխանյանը ներկայացրեց իր նկարների ժամանակագրությունը եւ ստեղծագործությունների պատմությունները:

A personal exhibition dedicated to the 60th anniversary of head of the Vahram Gaifejian Union of Creators of Akhaltskha Alexander Igitkhanyan was opened at the Union. The exhibition showcased Alexander Igitkhanyan’s paintings and works in other genres.
The event was held in the attendance of Deputy Gamgebeli of Akhaltskha Ashot Manasyan, representatives of the Armenian Youth Educational and Cultural Center of Akhaltskha and their students, as well as the city’s intellectuals and people interested in the Union’s activities.
On the occasion, several intellectuals expressed their words of gratitude, after which Alexander Igitkhanyan presented the chronology of his paintings and the stories behind them.